Tam jsme s ním ještě předtím, než stačil od kustoda Václava Koláře nafasovat věci na trénink, dopoledne hovořili.

Kdy jste se dozvěděl, že se budete z Jablonce stěhovat na jih Čech?
Budějovice měly o mne zájem už v létě, ale to nevyšlo, tehdejší trenér pan Kozel mě nechtěl pustit. Teď jsme byli v kontaktu někdy od prosince a v sobotu mi volal pan Kotrba, že se s Jabloncem domluvili. Tak jsem hned v pondělí vrátil věci a jsem tady…

Už jste se stihl s některými staronovými spoluhráči pozdravit?
V úterý už jsem byl na testech v Praze, kde jsem se potkal i s Martinem Vozábalem, Davidem Horejšem a Jardou Černým. S nimi jsem se tudíž podzravil a teď už mě čeká tady první trénink.

Právě spolupráci s Černým jste si i vy moc pochvaloval. Nemrzí vás tedy, že teď odchází?
Určitě, Jarda je výborný fotbalista, ale na druhou stranu, taková nabídka, jakou dostal ze Slavie, nepřichází každý den. Myslím, že tady jsou hráči, kteří i jeho nahradí.

Trenér František Straka o váš příchod měl velký zájem, těší vás to?
Samozřejmě. Je lepší, že budu cítit důvěru trenéra, než abych musel pořád někoho přesvědčovat, jako tomu bylo v Jablonci. Když hráč tu důvěru má, hraje se mu líp. Že mi pan Straka věří, mě moc těší.

Vy jste v Budějovicích zažil snový podzim, kdy jste vyhrávali doma i venku. Přispělo i to k tomu, že jste možnost vrátit se sem uvítal?
Rozhodně. My tady měli výbornou partu, dařilo se nám výsledkově i herně. Udělali jsme pětadvacet bodů, což od nováčka určitě nikdo nečekal. Ten půlrok tady byl zatím nejlepší v mé kariéře a je nepochybné, že mi to při mém rozhodování hodně napomohlo.

Kluby se na vašem přestupu dohodly, ale dle Jiřího Kotrby by se ještě nějaké detaily smlouvy měly doladit…
Je pravda, že pár maličkostí se ještě řeší, ale do konce týdne bych měl smlouvu podepsat.

Na jak dlouho?
I to se ještě upřesňuje, zřejmě tak na tři čtyři roky.

Trenér Straka hráčům dává dost do těla, nemáte trošku obavy?
To ne, dřina je to všude. Ten měsíc se to musí vydržet, a pak už začnou ty fotbalovější věci. To už bude příjemnější.

Vy jste na podzim v duelu s Dynamem zařídil jediný gól zápasu a tím i tři body pro Jablonec. Byl to pro vás přece jen jiný zápas?
Jistě, hrát proti mužstvu, kde spoustu kluků znám, bylo pro mne motivací. Ten zápas se mi docela povedl a zřejmě i to přispělo k tomu, že Budějovice o mne projevily zájem.

Bude i na jaře zápas s Jabloncem mít pro vás větší náboj?
I když jsem těch klubů už prošel víc, proti Jablonci to určitě bude vyhecovanější. Tam je to ještě čerstvé. Budu se snažit, ale jistě i celé mužstvo, abychom Jablonec porazili.

Co si od jarní sezony slibujete?
Doufám, že se nám povede navázat na podzimní část ligy, kdy se Dynamu dost dařilo a že půjdeme ještě nahoru.

A vy osobně?
Budu se snažit trenérovi ukázat, že do základu patřím. Bude záležet jen na mně, na mých výkonech a pak na trenérovi, zda mi tu důvěru dá.