Ačkoli vstup do soutěže Jankovu vyšel nad očekávání dobře, tým postupně zabředl do krize. Prožívá nejtěžší období za dva a půl roku, co je v divizi.
„Je to tak,“ souhlasí šéftrenér klubu František Řezníček. „Na druhou stranu musím říct, že to byly krásné tři roky Jankova v divizi, ať to dopadne jakkoli!“ připouští Řezníček i možnost, že se Jankov do třetice nemusí udržet. „Uděláme všechno, abychom soutěž zachránili, ale nebyla by to tragédie. Známe naše finanční možnosti, od nichž se odvíjí kádr. Stejně je to zázrak, že jsme třetím rokem v divizi. To ale neznamená, že v ní nechceme být o další rok déle! Před námi je celé jaro, zdaleka není nic ztraceno. Základ bude vyhrát se Bzovou,“ prohlašuje.

Změna u kormidla

Po dvouměsíčním čekání na výhru došla vedení trpělivost. Když tým doma podlehl Strakonicím, rozloučilo se s Vojtěchem Brozmanem. „Navrhl jsem mu to. Přiznal, že už to čekal,“ uvedl prezident SK Jankov František Stejskal.


V Klatovech prožil neplánovaný návrat na lavičku Brozmanův předchůdce, současný šéftrenér klubu František Řezníček. „Určitě to bylo neplánované. Nečekal jsem, že trenér bude odvolán. Pro mne to bylo překvapení, nicméně stalo se,“ krčí rameny staronový hlavní kouč A – mužstva František Řezníček. Šňůra bez vítězství už trvá nekonečně dlouho. Ve 4. kole Jankov doma přehrál v derby Prachatice 2:0 a zdálo se, že má formu. Od té doby ale získal jen dva body za dvě bezgólové remízy. „Už podesáté si říkáme, že teď už musíme, ale zatím se nám to nedaří. Tak musíme alespoň v posledním utkání udělat vše, abychom konečně vyhráli!“ burcuje František Řezníček.


Ke vzkříšení mužstva by měly napomoci návraty Václava Maxy a Jakuba Janouška, kterým vypršel disciplinární trest. Po dlouhé době by tak Jankov, sužovaný nemocemi, zraněními či tresty, mohl nastoupit takřka kompletní!


S jistotou zůstane na marodce jen nemocný Martin Řezníček. David Štěcha, věří kouč, na konci týdne odloží sádru na ruce a přijde na trénink s pozitivní zprávou, že je připraven.


Maxa s Janouškem otestovali formu v rezervním týmu a měli velký podíl na výhře s Vacovem v I. B třídě.


„Potěšilo mě to, na druhou stranu Janoušek od té doby netrénoval, protože má problémy s kolenem. Jsem rozmrzelý z toho, že nevím, jestli nastoupí,“ mračil se včera trenér áčka a posteskl si, že asi nikdo v divizi neutrpěl tolik ztrát jako Jankov. „V Klatovech chybělo šest hráčů, z toho čtyři by určitě nastoupili v základní sestavě!“ podotýká Řezníček. I proto tým po inkasované brance neměl na zvrat, podlehl 0:4.

V sobotu derniéra

Fotbalisté Jankova věří, že zítřejší derniéra, po které odstartuje dokopná, bude mít úplně jiný scénář. Bzovou dobře znají ze vzájemných zápasů. „Víme, co je to za mužstvo. Každý rok hraje o záchranu – tak jako my. Je to soupeř na naší úrovni. Rozhodne štěstí a výkon jednotlivých hráčů,“ domnívá se trenér František Řezníček.


Po sérii neúspěchů považuje za důležité, aby jeho tým vstřelil doma gól jako první.