Jankovští v uplynulé sezoně skončili na desáté příčce. „Jsme s tím určitě spokojeni. Prvořadým úkolem byla záchrana a to se nám povedlo splnit,“ hodnotí pozitivně sezonu trenér Vojtěch Brozman.


Stejně jako rok předtím to ale nebyla lehká práce. Navíc mohlo vyprchat nováčkovské nadšení, které často dělá s mužstvem divy. „Když byli kluci v divizi první rok, já u toho nebyl, a tak nemohu srovnávat. Na jaře jsme měli problémy se zraněnými hráči. Dá se říct, že jsme nesehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě,“ vzpomíná kouč.


Jankovští ale i přesto zvládli udržet divizní příslušnost s pětibodovou rezervou. „Je tu výborný kolektiv kluků. Nemáme mezi sebou výraznou individualitu, která by byla schopna dát třeba deset gólů za sezonu. Nemohli jsme se spoléhat na jednoho hráče, a tak bylo třeba hrát hlavně jako tým, což se nám dařilo,“ pochvaluje si Brozman.


Jedno jméno však, prý, nelze nezmínit – gólman David Hrubý. „Častokrát nás opravdu podržel,“ vysekává pomyslnou poklonu trenér. „Samozřejmě byly zápasy, kdy jsme dostali dost gólů, ale vždycky to bylo od mužstev ze špičky. Na tu my nemáme, to je třeba přiznat,“ říká s pokorou lodivod Jankova. „Občas se povede výborný zápas. Můžeme mužstva ze špičky porazit, ale nikoliv porážet.“


Tři týdny před startem divize, který si odbudou Jankovští na hřišti Třeboně v jihočeském derby, je mužstvo stále ve fázi hrubé přípravy. „Máme za sebou sedm tréninků a nějaké zápasy. Uvidíme, jak nám zapadnou noví hráči no kádru,“ tvrdí Brozman, v jehož týmu je řada nových tváří. „Zkoušíme Vencu Novotného ze Čtyř Dvorů, kterému je sedmnáct let, ale už hrál v Bavorovicích, Arnolda ze Slavie. Osvědčil se nám Boček ze stejného týmu. Opět je tu Soukup z Kaměnáku, který byl v Roudném,“ vypočítává jankovský trenér. Mezi potencionálními posilami jsou i sourozenci Pulcovi z Kaplice, o které Vojtěch Brozman hodně stojí. Plus pro tým by měl být návrat dlouhodobě zraněného Václava Maxy, který se již zapojil naplno do tréninku.


Mužstvo je třeba před sezonou doplnit, protože odchody není radno přehlížet. Do Rakouska se pakuje Kolár, nabídce ze zahraničí neodolal ani Petr Celý. Velký zájem je o Davida Hrubého, což by pro Jankov znamenalo velikou ztrátu. „Bojím se, že nebudeme moci konkurovat finančním nabídkám z jiných klubů,“ povzdechl si Brozman. Nezahálí však a už hledá náhradu. „Máme nějaké brankáře vyhlídlé. Už jsme dokonce zkoušeli gólmana z Velešína a nechytal špatně,“ tvrdí na adresu Václava Ottenschlägera kouč.


I pro třetí sezonu Jankova v divizi je prioritou záchrana v soutěži. „Je třeba říct objektivně, že musíme myslet hlavně na tohle. Bylo by sice hezké hrát klidný střet tabulky, ale soutěž bude zase o něco těžší a musíme vidět věci realisticky,“ říká Vojtěch Brozman.