Po výhře v Třeboni, které tím oplatil vyřazení v poháru, SK Jankov v minulém kole hostil Horažďovice (2:2). Ty by opět měly patřit k předním celkům soutěže, ne – li přímo k aspirantům na postup do ČFL. Když ofenzivní záložník Beránek, zřejmě nejlepší hráč hostů, v 65. minutě střelou šajtlí o tyčku zvýšil na 0:2, nevypadalo to s Jankovem dobře. Ale Brozmanův tým nerezignoval. Naopak ještě zvýšil své úsilí a následný tlak, který trval až do poslední minuty, mu nakonec přinesl zasloužený bod!

Drtivý finiš

Nejdříve Pavel Pulec dorazil střelu agilně hrajícího Petra Stejskala a v 90. minutě stejný hráč si při standardce naběhl na centr svého bratra Martina, nové akvizice z Kaplice, a hlavou vyrovnal.


„S bodem jsem velice spokojen, protože Horažďovice mají velice kvalitní manšaft,“ konstatoval uznale domácí kouč Vojtěch Brozman. Hosté přispěli k dobré úrovni utkání přinejmenším rovným dílem. Oba týmy připravily na nedělní večer divákům hezký fotbalový zážitek. „Horažďovice u nás hrály dobrý fotbal. Mají šest hráčů, kteří hráli třetí ligu, byla na nich vidět zkušenost; podrželi míč, nezbavovali se ho. A po takovém průběhu, kdy jsme prohrávali 0:2, beru bod všemi deseti!“ netajil se trenér Brozman, jenž ocenil nasazení, s nímž Jankovští kráčeli za vyrovnáním: „Kluci za nepříznivého stavu dokázali bojovat až do poslední chvíle a to svědčí o síle manšaftu. To je pozitivní, na tom se dá stavět,“ pochvaloval si.

Hosté vedli

Hosté se ujali vedení po půlhodině hry Horváthem. Kromě toho hned na začátku nastřelil Beránek tyčku. „O poločase jsme si řekli, že takhle prostě hrát nemůžeme,“ naznačil jankovský kouč, že o přestávce v kabině rozhodně měl týmu co vyčíst. „Dávali jsme soupeři hrozně moc prostoru. Nezískávali jsme odražené míče, nedohrávali osobní souboje. Po vítězství v Třeboni jsme si asi mysleli, že další vítězství přijde samo a nešli mu tolik naproti,“ přemítal Vojtěch Brozman o zlepšení svého týmu ve druhé půli.


Jankov doma předvedl finiš, jak má být. „Základ vidím v tom, že jsme začali více jezdit, bojovat, přidali do hry více srdíčka,“ poznamenal lodivod domácích fotbalistů, jejichž úsilí v závěru bylo enormní.


Hrdinou dne se stal v Jankově autor dvou branek Pavel Pulec. „Opět odehrál vynikající zápas. Tak jako v Třeboni,“ právem ho kouč velebil. A ocenil, že Pulec dvakrát stál přesně tam, kde měl stát, leckterý kanonýr by mu výběr místa mohl závidět. „To jsou právě ty zkušenosti, které v divizi rozhodují. Ví, kam se má postavit, kam si naběhnout. Protože ví, odkud padají góly; někteří hráči se do šestnáctky jenom postaví, ale Pavel vyloženě šel za gólem, a to úžasně kvituji,“ pronesl Brozman o svém svěřenci.


Přes komplikace, kdy museli dohánět dvoubrankové manko, hráči Jankova nepřipustili, aby porážkou devalvovali úvodní úspěch v Třeboni. „Hlavně by nás to velmi mrzelo. A kluky by to trochu přibrzdilo,“ dumal trenér Vojtěch Brozman, co by následovalo v případě prohry na vlastním hřišti.

Spokojeni oba

Spokojenost Jankova může být po dvou kolech o to větší, že oba dosavadní soupeři, Třeboň i Horažďovice, by měly atakovat v divizní skupině A přední příčky. „Horažďovice zase budou do čtvrtého, maximálně pátého místa. Tomu věřím, protože mají velice zkušený manšaft,“ s respektem Vojtěch Brozman hodnotil horažďovické řady.


Ačkoli hostům na jihu Čech dva body doslova proklouzly mezi prsty, ani jejich trenér nesmutnil. „Jsem spokojen,“ ujišťoval kouč Karel Krejčí a doplnil, že svým hráčům v kabině nezapomněl poděkovat za výkon. „Takové zápasy jsou, stane se, že dostanete gól v poslední minutě,“ chlácholil prý zklamané horažďovické mužstvo. „Pro nás je to plusový bod,“ nepohrdnul trenér Karel Krejčí nerozhodným výsledkem na hřišti Jankova.