„Mně se tady líbí,“ pronesl krátce poté, co prohodil několik přátelských vět s ligovým rozhodčím Janem Jílkem, jenž je v Jankově starostou. „Musím pochválit obecenstvo i funkcionáře. Kdyby to bylo všude takové! Nedonesla se ke mně žádná urážlivá slova. Lidé zatleskali, viděli kvalitní fotbal, tak by to mělo být,“ zmínil se pochvalně Krejčí.


V kádru má fotbalisty, kteří si zakopali třetí ligu, a na projevu mužstva to bylo znát. I když nastoupilo na cizím hřišti, aktivní hrou kráčelo vstříc bodovému zisku.


„Chceme hrát v popředí,“ tvrdil v Jankově Krejčí. O postupu nemluvil. „Máme pět kvalitních hráčů, pak pět horažďovických odchovanců,“ měl zřejmě na mysli téměř dorosteneckou lavičku. „Hrozně nám chybí zraněný Martin Smíšek,“ postěžoval si trenér. Není to tak dávno, co urostlý útočník oblékal dres Dynama.

Posily na cestě?

Možná už brzy Karel Krejčí přivítá v kabině zahraniční posilu. „Čekám na tři Moldavce, až přijedou,“ prozradil. „Jestli budou kvalitní, kádr by měl být o něco silnější. Pak by se s tím dalo něco dělat,“ připustil šedovlasý lodivod.


K šikovným hráčům, které v neděli nešlo na trávníku přehlédnout, patřil autor druhé horažďovické trefy – ofenzivní záložník Vlastimil Beránek.
„Ten kluk už v osmnácti byl v Blšanech, ale potom vinou svého chování a životosprávy dopadl tak, jak dopadl. Řekl jsem mu, že mu dám poslední šanci, rok na to, aby se někam vytáhl. Je mu šestadvacet let a věřím, že když na sobě bude makat, tak ho budu moci doporučit někam výš,“ řekl o Beránkovi trenér Karel Krejčí.