SK Jankov si před týdnem naopak dojel do Vejprnic pro první porážku v sezoně (0:3). Všechny tři branky inkasoval od jednoho muže – kapitána domácích Černého. První padla po krásné střele, druhá z penalty, třetí hlavou po rohu.„Kvituji, že manšaft druhou půli neodchodil. Domácí jsme přehrávali, měli více ze hry, ale převaha byla platonická. Míče, které jsme směrovali do vápna, nenašly adresáta, nešli jsme důrazně do koncovky,“ vrací se stručně k utkání kouč Jankova Vojtěch Brozman.


A přesvědčivě dodává: „I kdybychom hráli dva dny, gól bychom nedali, ve Vejprnicích nám nebyl souzen . . .“

Atraktivní soupeř

Marila Votice se v minulé sezoně coby nováček zachraňovala, ale na podzim bez porážky vede soutěž! V létě se dokonce spekulovalo, jestli Votice nebudou hrát ČFL místo béčka Příbrami.


Už loni mužstvo, které koučuje Ivan Čabala, lákalo diváky do ochozů, kam přijelo, protože existovala šance, že spatří některou z exligových hvězd.
V očekávání je před nedělí i Jankov. „Myslím, že přijedou v plné síle, protože je reprezentační pauza, hraje se kvalifikace a všichni mají volno,“ předpokládá Vojtěch Brozman známá jména v sestavě. „Hrají tam oba Svobodové, Horst Siegl anebo Michal Horňák, jenž přišel z Klatov. Je to taková stará garda Sparty. Ale stará v uvozovkách, protože na divizi jsou to pořád velmi kvalitní fotbalisté!“ nepodceňuje trenér Brozman bývalé ligové rutinéry, kteří oblékli i reprezentační dres.

Na jaře Votice dorazily do Jankova bez hvězd. „Počítám s tím, že tentokrát určitě přijedou. A kdyby ne, z trenérského hlediska bych byl rád,“ připouští lodivod Jankova.

Jeden otazník

V záloze visí otazník nad startem Pavla Pulce. Přes týden se šetřil. „Jeho natažené vazy v kotníku se lepší každým dnem, ale ve středu to ještě nešlo,“ naznačuje Brozman, že o startu staršího z Pulců se možná rozhodne na poslední chvíli.


Ke změnám v sestavě kouč podle svých slov nemá důvod. Z jedné porážky bouřku nedělá, pořád platí, že Jankov si na podzim zatím vede nad očekávání úspěšně. „Možná by byl důvod reagovat změnami, kdyby kluci druhý poločas ve Vejprnicích zabalili, odchodili. Ale dali do toho maximum a takové zápasy prostě jsou,“ nedělá tragédii z prvního podzimního klopýtnutí.


Kouč slibuje, že se pokusí naladit mužstvo na vítěznou vlnu. „Chceme vyhrát, protože remízy moc neřeší. Věřím, že hráči se vybičují,“ prohlašuje.
Duel s dosud neporaženým celkem je výzvou. „Přál bych si, abychom dodrželi tradici z minulého roku, kdy jsme dokázali porazit do té doby neporazitelné Roudné a pak Klatovy. Teď bychom byli rádi první, kteří porazí Votice!“