„Jankovskou, jankovskou, tu já mám nejradši,“ notovali si zvesela fotbalisté Marily Votice po vítězství v divizi na hřišti Jankova.


Lídr skupiny A připravil Jankov o domácí neporazitelnost a trenér Brozman musel uznat, že na podzim dorazil do divizní vesnice zatím nejlepší tým. „Votice mají výbornou osu. Ve středu zálohy hraje Zdeněk Svoboda ze Sparty, vpředu je Siegl, Bartolšic a ostatní hráči kolem nich létají. Hrály velice dobrý fotbal,“ uvedl Vojtěch Brozman.

Soupeř na výši

Hosté diktovali tempo, v nedělním představení si zahráli hlavní roli. S aktivitou soupeře však Jankov ve svých taktických plánech počítal.
„Ve Vejrprnicích jsme hráli nátlakový fotbal a dostali tři góly. Teď jsme chtěli hrát více zezadu, na brejky, a nechat hrát soupeře, o němž jsme věděli, že je v laufu,“ vysvětloval Vojtěch Brozman své záměry.


V poli Jankov nestačil, na šance však držel krok, a tak nebyl bez nadějí na dobrý výsledek. Na konci první půle jako by si domácí dodali odvahy a předvedli dvě pěkné akce, které mohly skončit gólem. Ve 40. minutě Stejskal obešel jak Málka, tak Gazmenda, ale v koncovce se ocitl příliš blízko brankáře, který pokus kryl.


Za dvě minuty Holba svůj sprint přes půl hřiště se stínem Barešem v zádech zakončil centrem do vápna, kde střele z voleje kapitána Maxy chybělo jen lepší umístění!


„Posledních patnáct minut první půle jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli, měli jsme dvě čisté šance a je velká škoda, že jsme je neproměnili,“ litoval Vojtěch Brozman.


Šlágr rozhodla spolupráce dvou bývalých sparťanů: Zdeněk Svoboda kopl z levé strany roh, Horst Siegl hlavou rozvlnil síť – 0:1. „Měl ho hlídat Martin Řezníček. Za celý zápas ho k ničemu jinému nepustil, ale Siegl je velmi zkušený hráč, který si na tu jednu šanci počká a okamžitě ji využije,“ konstatoval Brozman.


Lodivod Marily Ivan Čabala nechtěl moc slyšet, že nebýt Horsta Siegla, Votice by v Jankově nevyhrály. „Třeba by dal gól někdo jiný!“ namítl. „Horst je tu od toho. Když má čas, chodí s námi, své kvality má. Když si naběhne k tyči, je to jeho chytrost,“ podotkl.


Vedle čichu na góly měl exligový kanonýr i potřebnou dávku štěstí, že k němu míč na druhou tyč vůbec dolétl. „Centr přizvedl Venca Novotný, proto roh přepadl na druhou stranu. To jsou nejhorší momenty – koncentrace už není taková jako na první balon,“ poznamenal Vojtěch Brozman.

Pulec chyběl

Jankov tentokrát nebyl ve své kůži, poločasové procitnutí jako proti Horažďovicím a Prachaticím se nekonalo.
„Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale Petra Stejskala bolí záda, hraje s obstřiky, v pořádku není ani Václav Maxa. A zranil se Pavel Pulec, který bude s vazy v kotníku marodit minimálně dva týdny,“ připomněl kouč Jankova, citelnou ztrátu v záloze.


Středové řadě se bez Pulce zjevně nedařilo tak jako obvykle. „Manšaft není zdravotně v pořádku. Musíme se z toho dostat, znovu zmobilizovat síly a zkusit body, které jsme ztratili doma, získat někde jinde,“ burcuje kouč, obávaje se, aby po sérii zápasů bez porážky teď nenásledovala série mnohem nepříjemnější . . .