„Prohráli jsme pětkrát za sebou, ale není to tragédie, je to sport,“ neztrácí dobrou náladu prezident klubu František Stejskal a jistě věří, že po neděli se v Jankově bude mluvit o krizi v minulém čase.

Zachovali klid

Sám však o krizi nehovoří. „Nanejvýš o té výsledkové,“ připustí. „Když přijdu na hřiště, tak vidím, že to vztahy uvnitř mužstva nijak nenarušilo. Chuť hrát fotbal nebo docházet na tréninky hráči neztratili,“ ujišťuje František Stejskal, že tým má zdravé jádro, a hráči tudíž navzdory posledním porážkám pořád táhnou za jeden provaz.


„Samozřejmě, někdo je ambiciózní více, někdo méně, ale na tréninky jich chodí pořád stejně a nálada je dobrá. Když trénink skončí, společně si sednou a hecují se. Tento týden třeba při sledování fotbalu,“ popisuje prezident přátelské klima uvnitř týmu.

Návrat stopera

Disciplinární trest si odpykal stoper Jakub Kursa, jenž musel vynechat zápas na Admiře a po příjezdu z Prahy, kde studuje, se může zapojit. „V Praze začal trénovat s béčkem Dukly,“ informuje šéf Jankova.


Obrana ale kompletní stejně nebude, protože levý obránce Jakub Janoušek zůstává v trestu – ze šesti zápasů si hříšník odseděl zatím jediný.
Navíc Janouška nemine klubový trest. „Může se stát, že udělá faul, ale tohle byla vyloženě jeho záležitost a jeho problém!“ zdůrazňuje prezident. Když byl Jakub Janoušek v podmínce, proti Písku dostal už jako vystřídaný hráč na lavičce červenou kartu.


Zraněný kotník Pavla Pulce a následné karetní hříchy na podzim odhalily, že Jankov by přece jen potřeboval mít v záloze na lavičce větší kvalitu.
Prezident klubu souhlasí s tímto tvrzením jen částečně. „Ztráty, které nás na podzim potkaly, byly extrémní,“ připomíná dlouhodobé absence Kocha, M. Stejskala nebo obnovené zranění P. Pulce. A dodává: „V Jankově hrajeme divizi s tím, na co máme, úměrně našim možnostem. Chceme v kádru udržet zastoupení místních, abychom se nevzdálili regionu,“ vysvětluje skromnější přestupovou politiku.

Řezníček ze hry

Před týdnem na Admiře, kde Jankov v silně improvizované sestavě odehrál vyrovnanou partii a prohrál gólem z trestného kopu, chyběl stoper Martin Řezníček. Zdravotní problémy mu nedovolí odehrát zbytek podzimu, lékaři mu zakázali fyzickou zátěž. Jankov se před koncem přestupního termínu musel poohlédnout po adekvátní náhradě a našel ji v Třeboni, odkud přichází na hostování do konce podzimní sezony obránce Tomáš Kupka.

Staronová tvář

„Potřebuje se rozehrát a v Třeboni by to měl složitější. Má stálou výkonnost, navíc Jankov zná, protože už u nás půl roku působil, když jsme hráli ještě kraj. Hostování bylo přijatelnou alternativou pro obě strany a Třeboň se k tomu postavila tak, že realizace příchodu Tomáše Kupky byla hodně rychlá,“ pochvaluje si František Stejskal bleskový přesun beka do Jankova. „Od včera mám jeho registračku.“


Pět porážek v řadě židli pod trenérem Vojtěchem Brozmanem nerozhoupalo. „Myslím, že mužstvo funguje, jak by mělo. Ano, přišly na nás slabší výsledky. Je to souhra okolností, samozřejmě je to záležitost hráčů i trenéra, něco měnit ale nemá smysl. Realizační tým pokračuje ve stejném složení,“ ubezpečil prezident.

U baru mistři?

Na závěr se ještě jednou, tentokrát v odlehčeném tónu, zmínil o soudržné partě v kopačkách, i když v jiné souvislosti než bývá obvyklé. „Když se v pátek večer sejdou v Lucerně, která je jejich oblíbeným výletním místem, porazili by každého! I Žižkov,“ usmívá se František Stejskal. Maje zřejmě na mysli áčko Žižkova a možná i jiný sport, protože s béčkem Viktorky celkem nedávno Jankov prohrál 0:6 . . .