Ve středu, na startu přechodového období, navedl fotbalisty do Holyday fitness clubu právě jankovský patriot.


Vše tak nasvědčuje tomu, že se dočasné řešení na lavičce změní v definitivní. „Asi to spadne na mne,“ připouští František Řezníček, „ale jisté to ještě není.“


SK Jankov kontaktoval tři vytypované trenéry, ale žádný z nich na nabídku nekývl. „Někomu se k nám nechtělo, jiný odmítl ze zdravotních důvodů,“ říká staronový kouč Jankova, kterého zřejmě nemine hledání asistenta.

Přemluví Čecha?

Chystá se oslovit Ivo Čecha. Jejich spolupráce přivedla Jankov k záchraně v divizi v těžké první sezoně, kdy mužstvo bylo nováčkem.
„Chci se ho zeptat, jestli by nám v rámci možností nepomohl,“ odkryl Řezníček téma plánované schůzky. Nejradši by viděl Ivo Čecha nejen po svém boku, ale i na hřišti. „Vím, že u Ivoše bude rozhodovat více faktorů: zdraví, pracovní a studijní vytížení,“ uvědomuje si šéftrenér, přesto hodlá Čecha přesvědčit k návratu. „Podle mne je ve stavu, kdy pořád má mladším spoluhráčům na hřišti co dát,“ tvrdí.


Situace v kádru není růžová, protože host Pavel Pulec se z osobních důvodů vrátil do Kaplice. Jankov teď s obavami vyčkává, jestli neodejde i mladší z bratří Pulců – Martin. „Začátkem ledna nám má oznámit, jestli u nás chce pokračovat,“ říká kouč. „My o něj zájem máme,“ ujišťuje.


Marod Martin Řezníček snad již zažehnal zdravotní problémy a čeká na požehnání lékařů, aby se v lednu mohl vrhnout do zimní přípravy se svými spoluhráči. „Doufáme, že mu zátěž povolí a bude v pořádku,“ věří starší z Řezníčků, jenž si dobře uvědomuje, že přes zimu je nutné dát v Jankově dohromady konkurenceschopný tým.

Volali Kollárovi

Žhaví proto i teoretickou naději, že by se mohl vrátit Martin Kollár, jenž v létě zamířil bez souhlasu oddílu do Rakouska.
„Kolík si vzal do konce roku time. Pořád je to náš hráč, a pokud se rozhodne k návratu, tak ho rádi přivítáme zpátky,“ naznačuje Řezníček, že bývalá opora má dveře otevřené.


U dalších vyhlédnutých fotbalistů Jankov teprve zjišťuje, zda mají zájem zkusit štěstí a poprat se o místo v divizním kádru. „S kluby ještě nejednáme,“ přiznal trenér a čeká, až konkrétní hráči dají závazný příslib, že do Jankova opravdu chtějí. „Chtěli bychom získat alespoň dva hotové fotbalisty, žádná přestupová bomba ale nevybouchne,“ domnívá se kouč.


A smiřuje se s tím, že za sebe, respektive odvolaného Vojtěcha Brozmana, nejspíš do Jankova žádnou trenérskou náhradu nepřiláká. „V tuto chvíli jsem skeptický, žádnou kartu už v rukávu nemáme.“