S Třeboní Jankovští na podzim sezonu zahajovali, s Třeboní odstartovali i své účinkování v Zimní lize na Složišti, kde na úvod podlehli 0:2. „Zápas nesl všechny rysy prvního utkání po zimní přestávce,“ konstatoval trenér poražených František Řezníček, jenž se o kvalitách soupeře vyjadřuje s respektem: „I když Třeboni někteří hráči odešli, nebo jsou na odchodu, pořád má dobrý tým.“

Už bez Pulců

Také kádr Jankova doznal některých změn, které se hned zkraje přípravy promítly do sestavy. Předně – chybí v ní bratrské duo Pulců, protože Martin i Pavel ukončili hostování a vrátili se do Kaplice. Také Tomáš Kupka po výpomoci už je znovu v Třeboni, a tak se v sobotu postavil proti bývalým spoluhráčům.

Po nemoci se objevil na hřiště stoper Martin Řezníček, jeden z klíčových mužů defenzivy. Novou tváří, ve fotbalovém kraji však dobře známou, je Ladislav Bernát. Pokud vedení dotáhne jednání s Kaplicí do konce, měl by přijít jednoznačně jako posila a přinejmenším rovnocenná náhrada za Pavla Pulce, jenž zcela nenaplnil očekávání. „Pavel měl u nás ten problém, že byl často zraněný,“ připomíná trenér Řezníček a věří, že Bernát bude mít v Jankově více štěstí. „Hráč je to kvalitní a má chuť zase si zkusit divizi. Jsme rádi, že tu je, zkrátka máme o něj zájem,“ netají se Řezníček.

Za Martina Pulce by na jaře mohl naskočit do zálohy navrátilec z Rakouska Martin Kollár, ačkoli on sám s ohledem na pracovní zaneprázdnění nechce předjímat. „V Čechách budu, ale kde, to v tuto chvíli nevím,“ prohlásil Kollár v sobotu na Složišti.

Jako úplný nováček se v divizní společnosti cítí hrdějovický Jiří Jordán. Po dlouhé fotbalové odmlce, zaviněné pobytem v Anglii, zkouší v Jankově štěstí – a může jen překvapit. „Vlastně začíná od nuly,“ podotýká František Řezníček. „Má do fotbalu chuť, proto je tady, a já věřím, že se do toho postupně dostane,“ doplňuje s nadějí trenér.

Staronovým členem mužstva se stal univerzálně použitelný Petr Celý, po Kollárovi druhý navrátilec z Rakouska. V loňské sezoně dokázal, že dokáže být týmu hodně prospěšný. „Už u nás hrál – a velmi dobře. U něj není, co řešit,“ souhlasí jankovský lodivod.

Dva příchody s otazníkem

Proslýchá se, že jako posilu do složitých bojů o záchranu v divizi si v Jankově vytypovali roudenského srdcaře Davida Nováka, o kterého před rokem vehementně – leč marně – usilovala Hluboká. „Já bych to teď nejraději vůbec nekomentoval,“ reagoval včera prezident SK Jankov František Stejskal na dotaz, jak daleko jsou „námluvy“ s Roudným.

S otevřenou náručí by Jankovští přivítali jednoho hráče z třetiligové juniorky Dynama České Budějovice. Někoho z neúspěšných u〜chazečů o místo v kádru pro jarní část ČFL.

„Bude–li někdo přebývat a bude mít zájem u nás hrát, určitě bychom se tomu nebránili. S Karel Musilem budu jednat, šance získat jednoho hráče tu určitě je,“ tvrdí František Řezníček.

V příštím kole Zimní ligy na Složišti se SK Jankov střetne v sobotu od 10 hodin s Kaplicí.