I kdyby se přece jen naplnil truchlivý scénář a třetí sezona v řadě měla být tou poslední v divizi, soupeři nemohou počítat s tím, že by Jankov zbývající jarní zápasy vypustil. O minulém víkendu se o tom přesvědčil Písek, který doma Jankovu podlehl 1:2.

„Zápas to byl určitě povedený, protože jsme zvítězili,“ usmívá se kouč František Řezníček. Hosté dvakrát udeřili v prvním poločase. „Dobře jsme bránili, dvě brejkové situace jsme přetavili v góly, a to rozhodlo. Domácí stačili v 85. minutě snížit a už neměli čas s výsledkem něco provést,“ pochvaluje si trenér Řezníček.

Za hosty, ohrožené sestupem, přitom nesměl nastoupit Jiří Hrbáč. Ten od Dynama dostal požehnání odejít na hostování pod podmínkou, že nenastoupí proti Prachaticím a Písku.

Po vítězství v Písku tak SK Jankov zákonitě musel pocítit nemalé zadostiučinení. „Tak to určitě, měl jsem z toho radost,“ přiznává trenér Řezníček. Derby předcházela bezvýsledná jednání prezidentů obou klubů o variantě, že by Hrbáč za Jankov přece jen nastoupil. Pokud by Jankov dostal od soupeře svolení, ani Dynamo by prý nebylo proti, jenže František Stejskal beztak nepochodil.

„Prezident Písku to měl ve své moci. V jejich situaci, kdy mají dvaatřicet bodů a de facto jsou zachráněni, mi přišlo nepochopitelné, že pan Nousek nesvolil, aby Jirka Hrbáč mohl hrát,“ krčí rameny jankovský kouč František Řezníček.

V sestavě musel improvizovat. Na postu stopera podruhé v řadě dal důvěru Davidu Maršánovi a ten se mu na nezvyklém místě odvděčil spolehlivým výkonem. „To je největší klad! Zraněného Jakuba Kursu výborně nahradil, s Řezníčkem mladším se ve stoperské dvojici velmi dobře doplňují,“ chválí kouč Maršána, jenž obvykle hraje defenzivního záložníka.

Nejvíce defenzivních povinností tentokrát leželo na bedrech kaplické posily Ladislava Bernáta. A ukázalo se, že to byl dobrý tah. „V Písku zahrál výborně, dal i gól,“ připomíná trenér.

Bernátův příchod z Kaplice v zimě ztroskotal. Až druhý pokus v rozjeté soutěži vyšel, když zkušený hráč dal ve Spartaku jasně najevo, že za něj na jaře v krajském přeboru hrát nechce a nebude. „Méně toho odtrénoval. Důvody, proč do Kaplice nejezdil, neřeším, u nás teď hraje výborně; už minule se Žižkovem. V posledních dvou zápasech naplňuje naše představy,“ netají se kouč spokojeností s výkony zkušeného divizního hráče.

Porážka 0:1 s béčkem Viktorky Žižkov, lídrem skupiny, sice Jankovu body k dobru přinést nemohla, stydět se za ni však nemusel. „Ve druhé půli jsme byli určitě lepší než Žižkov a měli jsme minimálně remizovat, ne–li vyhrát!“ je přesvědčen trenér Řezníček.

Předposlední tým tabulky nepůsobí rezignovaným dojmem. „Nehrajeme teď špatný fotbal, ale je pravda, že bodů nám chybí moc. Dával jsem si to dohromady a vychází mi, že už bychom museli všechno vyhrát, abychom se zachránili, což je skoro utopie,“ nic si nenamlouvá šéf lavičky, na které nejsou k vidění sklopené hlavy. „V tuto chvíli se nám celkem daří, i když bodů na kontě není tolik, kolik bychom si přáli,“ připouští.

V dalším kole divize přijede v sobotu do Jankova pražská Admira, která má o deset bodů víc než Jankov. Hraje se od 17 hodin.

Domácím budou chybět Kursa (kotník), Bláha (v trestu) a zřejmě i kapitán V. Maxa, jenž si při tréninku přivodil zranění třísel. Do sestavy se naopak vrátí Hrbáč.