Jak se může povést vyhrát v Krumlově, na hřišti jednoho z aspirantů postupu, 4:1?
Do utkání jsme dobře vstoupili a po rychlém kontru Václav Maxa prostřelil brankáře. Vedli jsme, ale hra byla vcelku vyrovnaná. Možná jsme i měli více ze hry, ale po půlhodině dostal Bürger druhou žlutou kartu a hráli jsme v deseti. Soupeř šance měl, stálo při nás štěstí. Vyrovnávací gól na 1:1 paradoxně nepadl z tlaku, ale po naší hrubé chybě.


Ve druhém poločase jste v oslabení přidali tři góly. To zní až nepravděpodobně!
Řekli jsme si, že budeme aktivní a v žádném případě nechceme ve druhé půli bránit nerozhodný stav 1:1! Krumlov nebyl schopen pronikat do naší pevné obrany, hrál stereotypně po stranách, a to nám vyhovovalo. Z rychlých brejků jsme vytěžili jeden gól, zbylé dva padly po standardních situacích.


Ani skutečnost, že hrajete v deseti, nebyla na obtíž?
Oslabení nám paradoxně dost prospělo! I v deseti jsme se snažili tvořit, nezalezli jsme do obrany, snažili se kombinovat směrem dopředu. A na mé gusto jsme ještě ze dvou tří brejků měli skórovat. Pravdou je, že při nás stálo i štěstí, ale nemohoucnost Krumlova vyplynula z toho, že my jsme dobře bránili, napadali jeho rozehrávku a on kazil.


Měli jste hru Slavoje dobře přečtenou?
Kolo předtím jsme v Roudném viděli, že Krumlov umí velmi dobře dopředu, však také vyhrál 6:3. Ale klukům jsem říkal, že i když ho Roudné nepřetlačilo, dozadu hrál velmi špatně. Při jakékoli útočné akci domácích měl problém. A na tom jsme postavili strategii. To, co jsme si o soupeři řekli, se v zápase vyplnilo. Ano, domácí nastřelili tyč, břevno, ale nepřehráli nás, ba právě naopak.


Už jste to naznačil: To je váš recept, jak na Český Krumlov?
S tou výjimkou, že byste neměli mít vyloučeného, protože hrát v deseti, to už by se příště proti Krumlovu nemuselo vyplatit! Ale opakuji – jejich obranná hra je hodně zranitelná, tudy vede cesta k úspěchu.


Jeden hrací víkend jste v krajském přeboru vynechali, odložili jste zápas s Dražicemi. Měl proto Jankov větší chuť do hry?
My jsme nehráli špatně ani předtím, ale vždy tomu něco chybělo. Někteří naši hráči odehráli zápasy za výběr v Izraeli, jiní díky pauze šli hrát za béčko, takže nestáli. A byli na zápas zdravě nabuzeni, protože, co si budeme nalhávat, rivalita mezi Krumlovem a Jankovem existuje. Utkání mělo náboj, hráči bojovali.


Myslíte už na zápas s Týnem? Bude pro vás osobně hodně prestižní?
Když jsme s kluky rozebírali zápas s Krumlovem a bavili se už taky o nedělním zápase s Týnem, ptali se mě: Tak co, tréňo, jak to bude? Řekl jsem jim, že musíme vyhrát, jinak ať seženou truhláře, který zbije čtyři prkna do rakvičky a tam mě pak položí… Zasmáli jsme se. Trochu prestižní zápas to bude. Jde o tři body, hrajeme doma, takže povinnost nám velí vyhrát. Ale sílu soupeře vůbec nepodceňujeme. Byli bychom rádi, aby nám vyšla dohrávka s Dražicemi i nedělní zápas s Týnem. Pro klid a pohodu v mužstvu by to bylo jedině dobře.


Klid a pohodu marně hledají v Týně, kde vyměnili trenéra a dvakrát s ním smolně prohráli 0:1.
Nabuzené to bude z obou stran. My chceme doma bodovat, Týn nemá co ztratit. Když jede mužstvo ven s myšlenkou, že může jen získat, je to kolikrát lepší.


Necítil jste v koutku duše satisfakci, když v Týně skončil kvůli špatným výsledkům trenér Suchan, který vás v Týně vystřídal na lavičce?
To ne, já to zase tak osobně nebral. Přijal jsem tu zprávu spíš ve vztahu k výsledkům. Myslím si, že změna měla přijít dřív, a možná by to mužstvu pomohlo.


Angažmá v Jankově, kam jste přišel v létě, zatím splňuje vaše představy a očekávání?
Určitě. Já jsem naprosto spokojen a doufám, že i vedení je zatím spokojeno. Nemám výhrady, ba naopak, po nedobrých zkušenostech je Jankov balzám na duši.


Vyhlásíte nějakou zvláštní prémii za případnou výhru nad Týnem?
Ano, ale jakou, to si teď nechám pro sebe a klukům ji prozradím až po pátečním zápase doma s Dražicemi!


(Dohrávka Jankov – Dražice je na programu dnes od 17.00.)