Se svou rychlostí se útočník Petr Holba (30) neztratil ani v divizi. V krajském přeboru jeho přednost vynikne ještě víc.

Když svůj výkon vyšperkuje gólem ze samostatné akce jako proti Lažištím, kdy se od postranní čáry vydal přes obránce do vápna, a jeho tým navíc vyhraje, má absolutní důvod ke spokojenosti!

„Super! Body jsou doma. Byly pro nás důležité, protože poslední zápasy se nám nepovedly tak, jak bychom si představovali,“ svěřil se.

Jeho gól stál za to! Když unikal do vápna mezi přesilu obránců, nedal si vůbec jednoduchý úkol. „Zkusil jsem jednu kliku, pak druhou. Vyšla, po třetí už jsem byl sám před bránou. Zkoušel jsem zakončit kolem gólmana, ne že by mi to vyšlo úplně podle představ, ale důležité je, že to tam spadlo,“ usmíval se šťastný střelec.

Kdyby proměnil šance, které v neděli v podzimní domácí derniéře měl, tak mohl směle pomýšlet na hattrick. „Škoda, jednu šanci jsem mohl možná řešit přihrávkou, ale rozhodl jsem se zakončit. Hlavní je, že se vyhrálo,“ oddychl si.

Svým pohybem dělal hostům problémy. Když měl v 66. minutě znovu míč na kopačce a vymýšlel další skulinu, jak z rohu hřiště proniknout blíže k brance Lažišť, jako by býkovi máchal před hlavou červeným hadrem. Karla Michalce vydráždil k faulu, po němž sudí Hoch tahal z kapsičky žlutou kartu.

„Už podle toho, jaký byl po dešti terén, jsme věděli, že nás nečeká jednoduché utkání,“ nemaloval si Petr Holba procházku růžovým sadem – a nespletl se. „Ale dali jsme dva góly a zaplaťpánbůh, že jsme vyválčili výsledek 2:1!“

Nebylo pochyb o tom, že na měkkém hřišti zápas plný soubojů hráče musel bolet. „Na tomhle terénu se musí bojovat, makat. Není to o kráse fotbalu. Jde o to dát do hry srdíčko,“ zdůraznil Petr Holba. „Pro diváky to na koukání možná moc nebylo, ale zápas náboj měl a byl napínavý až do konce,“ popisoval autor první trefy utkání.

V Jankově platí za stálici. Změny v kabině sleduje s nadhledem starousedlíka. „Vyměnil se kádr, odešlo sedm hráčů základní sestavy, takže teď hrajeme trochu jiný fotbal. Tým jsme doplnili a je vidět, že kluci kraj mohou hrát, i když to není zrovna boj o přední pozice, jak možná někdo čekal. Ale nedá se nic dělat. Kádr se absolutně obměnil, dost omladil, takže co můžeme čekat? Mladí musejí nabrat zkušenosti,“ míní zkušený hráč, kterého po sestupu z divize vůbec nenapadlo, že by měl z klubu odcházet. „Já jsem jankovský, nikdy jsem jinde nehrál. Mně to tady absolutně vyhovuje,“ ujistil třicátník Petr Holba.