Jankovští sice v 10. minutě prohrávali 2:0, ale i tak do zápasu nastoupili s vervou, nasazením a umem. Ševcům, pro něž byl duel v podstatě generálkou před mistrovskou soutěží (14. března doma s Náchodem), byli důstojným soupeřem. Jankov si vedl velmi dobře a je s podivem, že tým s takovou silou je v kraji uprostřed tabulky.

Jankovští ale také chybovali. Už ve 4. minutě propadli v obraně, o míč je obral Schön, udělal kličku i brankáři Janků a zavěsil do prázdné. Pak domácí předvedli rychlý brejk. Kočí dlouhým pasem vyzval velmi aktivního Endla, jeho centr zprava si těsně u brankáře zpracoval Mach a k tyči zvýšil na 2:0.

Zápas měl šťávu. Ač šlo jen o přípravu, soupeři si nic nedarovali. Rozhodčí občas přehlédl nějaký ten faul, což byl případ držení Kostečky na půlce hřiště. Hosté hned zaútočili po levé straně, domácí brankář Chylík poněkud nešikovně vyběhl a Stejskal z levé strany dával prudkou střelu či centr do prázdné brány. Snaha Kochlöfla míč vykopnout už byla marná – 2:1. Pak se znovu rychlým atakem zaskvěli Endl a Kočí. Endlův centr Schön jen líznul a míč skončil mimo nebezpečí. Akce to však byla pohledná. Hostům se podařilo před poločasem vyrovnat, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Jankov sehrál 45 minut skutečně dobře. Domácím fungovaly útoky vedené přes Endla.

Jako v každé přípravě nastala ve druhé půli střídání. V záloze Spartaku se objevil mj. Koutník, o jehož kopací technice už jdou na Soukeníku skoro legendy. V 56. minutě to Koutník předvedl. Stoupl si k trestnému kopu asi z 20 metrů a ke vzdálenější levé tyči přesně zavěsil na 3:1. Za minutu se skóre ve prospěch ševců opět navýšilo. Kočí napravo zasprintoval s míčem, přetáhl ho na druhou stranu k brance, kam si zaběhl Koutník a ten dával Schönovi zpětnou přihrávku do nohy na 4:1.

Hostům maličko docházely síly, ale stále se drželi a působili velmi fotbalově. Hráli otevřenou partii, za což je mohl potrestat Mach, který si zpracoval míč ze vzduchu, otočil se s ním, ale střela šla těsně vedle.

V 63. minutě převzal míč mírně vpravo jankovský Koutský, kousek si ho popotáhl směrem k vápnu a nádhernou křižnou střelou k pravé tyči nedal Chylíkovi šanci. 4:2. V 71. minutě trefil Koutník z trestného kopu tyč. Hosté nadále zlobili. Šli zhruba ve třech do rozhozené obrany hostů. Bohužel pro ně přihrávku v nadějné situaci na volného hráče pokazili. Do dalších dvou šancí se pak dostal spartakovský Mach, přičemž ta druhá pozice byla ložená na zlatém talíři. Agilní forvard však netrefil bránu. V 84. minutě skóre uzavřel Janů, který zužitkoval centr z trestného kopu od Koutníka a zvýšil na 5:2.

FAKTA

Branky: 4. a 58. Schön, 10. Mach, 56. Koutník, 84. Janů – 24. Stejskal, 63. Koutský.

Sestavy – S. Ústí: Chylík - Endl, Kochlöfl (63. Kordík), Martínek (52. Koutník), Janů - Kočí, Horka (46. Vesecký), Kostečka (64. Lalik), Rožboud (46. Mašek) - Schön, Mach.

SK Jankov: Janků (46. Wolek) - Maršán, Řezníček, P. Maxa, Kadlec - V. Maxa, Soukup, Nedvěd, Koutský, Pokorný - Stejskal (dále střídali Honner, Bürger a Rusfel).