Dvanáct kol Jankov v soutěži marně hledal tým, který by porazil. „Také jsem musel dlouho pátrat, kdy jsme naposledy vyhráli. Je to tak,“ usmívá se trenér František Řezníček.

Tříbodová injekce by jako vedlejší efekt měla přinést týmu dávku povzbuzení. „Pro nás to znamená hlavně to, že kluci zjistili, že se ve fotbale dá i vyhrávat, nejen prohrávat. To je plus. Snad dostanou chuť do dalších zápasů,“ věří Řezníček, podle jehož slov se účinek dostavil takřka okamžitě: „Nálada byla výborná. Na výhru jsme čekali dlouho, tak si to chlapci užili. A neřešili při tom, jestli jsme blíž záchraně, nebo ne, ale jen to, že vyhráli,“ zdůrazňuje jankovský kouč.

Výsledek zápasu určil Kollárův gól ze 32. minuty. „Naše výhra byla zasloužená. I když se hrál vyrovnaný zápas, o jednu dvě šance jsme byli lepší než soupeř,“ je přesvědčen jankovský lodivod a pro autora jediné trefy i asistence, jež gólu předcházela, má jen slova chvály: „Celý se uvolnil z pravé strany a perfketně přihrál za hranici vápna Kollárovi, jenž se nádherně trefil, jak to on umí, nártem z osmnácti metrů! Brankář neměl šanci,“ popisuje trenér nejhezší moment utkání, jehož úroveň označil za průměrnou. „Byl to spíš boj než pohledný zápas,“ připouští lodivod SK Jankov.

Po tříbrankové sprše od Třeboně v jarní premiéře na domácím hřišti Jankov venku především nechtěl inkasovat. „A když se nám povedlo vstřelit branku, bylo to velké plus, protože domácí se museli nutit dopředu, a to nám vyhovovalo,“ vykládá František Řezníček a chválí své svěřence, že s malými výhradami tentokrát dodrželi určenou taktiku.

Bláha na marodce

Změny v sestavě za ziskem tří bodů nestály. „Při zranění Bláhy ani nemáme možnosti, jak sestavu změnit,“ podotýká trenér, podle jehož slov obránce Milan Bláha začíná s tréninkem, ale zdali stihne už příští zápas s Dvorem Králové, není vůbec jisté. „Svalové zranění měl opakovaně, proto se teď podrobil o něco zdlouhavější léčbě,“ vysvětluje kouč. „Tudíž se domnívám, že spíš bude k dispozici až na další zápas,“ doplňuje předpověď.

Dlouhodobě zůstává na marodce další zadák Jiří Koch a po operaci kolena se k jeho návratu na hřiště zatím neschyluje. „Teprve začíná vyklusávat,“ informuje Řezníček.

V sobotu od 15 hodin Jankov hostí v divizi Králův Dvůr, aktuálně druhý tým tabulky! „Hraje o postup, je to soupeř podobné úrovně jako Třeboň. Favorit je dán a nám nezbývá, než se pokusit překvapit. Naši hráči budou mít po vítězství v Horažďovicích zvýšenou chuť uhrát dobrý výsledek,“ věří trenér Řezníček ve velikonoční zmrtvýchvstání Jankova ve fotbalové divizi.