Minimálně remízu by měli ve středeční kvalifikaci v Česku získat slovenští fotbalisté. V rozhovoru pro Deník to tipuje záložník Dynama Jaroslav Hílek (30).

Těšíte se na vzájemný zápas obou zemí, které ještě před patnácti lety tvořily jeden stát?
Určitě se těším. Moc se těším. A nejen já, ale všichni kluci v kabině. Taky na ten zápas máme takovou klubovou soutěž, kterou organizuje Pavel Kučera. Každý si dá za symbolických sto padesát korun svůj tip na přesný výsledek. I my tím zápasem žijeme.

Budete jistě držet palce svým krajanům?
Samozřejmě, že budu fandit našim. Sice mě trošku zklamali v Anglii, ale tam o nic nešlo, a tak doufám, že konečně už s Čechy něco uhrajeme.

Slováci vás zklamali, ale Češi ve Slovinsku taky zrovna nezářili…
Já v televizi koukal na naše v Anglii, pak i ty vaše ve Slovinsku a zklamali mě ti i ti. Naši tím, jak lacino pouštěli Angličany to šancí a češi zase nezrobili nic dopředu. Ale ani Slovinci pořádnou možnost neměli. Dozadu Češi nehráli špatně. Věřím ale, že my se teď polepšíme.

Znáte některé hráče ze slovenského nároďáku víc než jen z televize?
Trošku znám zrovna Martina Škrtela, jenž patří k našim největším hvězdám. Nehrál jsem s ním, ale známe se přes mého nejlepšího kamaráda. Tak dva tři další kluky znám, ale ne tak, že bychom si třeba telefonovali.

Zmínil jste klubovou interní sázkovou soutěž, jaký tip jste si dal vy?
Dal jsem si trojtip – 1:1, 0:1 a 1:2. Pro Slováky, samozřejmě.