První gól pondělního zápasu ale čtvrt hodiny před koncem dali hosté: Lacko si narazil s Podzemským, ten předložil míč na pravou stranu Pačindovi, po jehož centru Lacko hlavou skóroval. „Pěkná akce, pěkný gól,“ uznal i domácí trenér Jiří Jurásek, dle něhož Varyš v bráně neměl žádnou šanci zasáhnout.

Ač domácí na hrotu prostřídali čtyři útočníky (Kučera, Klavík, Nekvinda, Timm), školení z produktivity dával zkušený Radim Pouzar: první gól dal po ukázkovém úniku podél pravé lajny a následném centru obránce Nitrianského, druhý po přihrávce Plichty – a oba dal jako přes kopírák v plné rychlosti a ve skluzu. „Má čich na góly, navíc svou vitalitou přináší do hry patřičné oživení,“ chválil Jurásek svého hrajícího asistenta, jenž přitom šel do hry až na poslední čtvrthodinu.

Akce před první brankou se Juráskovi líbila: „Takovou kombinační hru chceme hrát. Bohužel některé finální přihrávky nevyšly ideálně.“

Ač góly padly až v poslední čtvrthodině, šancí si hráči na obou stranách připravili dost, v koncovce se jim ale nedařilo. Některé šance sice vyplývaly z náročného terénu, trenér Jurásek ale měl výhrady ale i ke hře zadáků. „Někdy si tam kluci dávali přednost, nešli do obranných zákroků na plný plyn a tím nechali soupeře jít do dvou tří stoprocentních příležitostí,“ uvedl a dodal, že naštěstí jak Pešula, tak Varyš chytali pozorně.

„Šance se od jedné branky přelévaly ke druhé, my bohužel nedali ani penaltu a prohrávali 0:1. Že se ta síla v tom manšaftu našla a my dokázali ještě výsledek otočit, to mě těší,“ pochvaloval si Jurásek.

Zmíněný pokutový kop poslal Dobal vedle brány a Juráska tím rozmrzel. „V přípravě je to už druhá zahozená penalta, předtím jsme ji nedali proti Třeboni,“ vraštil čelo.

Oba si chválili

Přestože se cirka od 30. minuty, kdy musel sudí Tupý zápas kvůli sněhové bouři na pár minut přerušit, hrálo na těžkém terénu, oba trenéři si přípravu pochvalovali. „Zápas měl dobrou úroveň, škoda jen těch dvou hloupých gólů,“ litoval znojemský trenér Libor Palička, dle něhož utkání rozhodně splnilo účel. „Byla to kvalitní prověrka před začátkem soutěže,“ vyzdvihl.

Svou spokojeností se netajil ani Jiří Jurásek. „Soupeř byl velice kvalitní, takže nás pořádně prověřil. Škoda jen toho počasí, ale i na obtížném a kluzkém terénu se zásluhou obou mužstev hrál dobrý fotbal,“ poznamenal. „V neděli začínáme třetí ligu na Žižkově s béčkem Viktorky, což je hodně silné mužstvo. Proto jsem možnost změřit síly s tak kvalitním soupeřem, jakým Znojmo bezesporu je, rozhodně uvítal,“ konstatoval trenér B–týmu Dynama.