V přípravných zápasech se jevil velice slibně, jenže pak ho zdravotní potíže ze sestavy vyřadily, a tak možnost posílit juniorku Dynama ve šlágru ČFL s béčkem Sparty uvítal.


Po zápase, ve kterém juniorka Dynama poprvé letos na Složišti neuhrála ani bod, jsme  s ním hovořili.


Byl zápas proti Spartě, ze které jste sem před třemi měsíci přicházel, pro vás více prestižní?
Určitě, ty kluky, proti nimž jsem teď nastupoval, všechny znám, hrával jsem s nimi ve sparťanském dorostu. A zápas, ve kterém člověk dobře zná svého protihráče, je vždycky jiný než obvykle.


Řekli jste si před zápasem něco? Hecovali jste se?
Hecování tam samozřejmě bylo. Třeba, když jsem kopal trestňák, upozorňovali mě, že mám obrácené kopačky… Prostě takovéhle srandičky.


A co zápas samotný? V první půli vás mladíci Sparty přehrávali, věděli o sobě, zatímco vy jste působili dost nesourodým dojmem.
My se první poločas opravdu trošku poznávali, ale řekl bych, že to bylo z obou stran. I Sparta trošku jako by čekala, co my uděláme. Mírně nás ale přehrávala. Ve druhé půli tomu, myslím si,bylo naopak. Zvedli jsme se, měli víc šancí a byli lepší, ale bohužel jsme po hloupé chybě vzadu dostali na 0:1 a sami se vpředu nedokázali gólově prosadit. To o výsledku rozhodlo.


Vinou zdravotních problémům jste vypadl z áčka, byl jste tudíž vděčen za možnost zahrát si aspoň ČFL?
Laboroval jsem se zraněními, teď už jsem ale asi měsíc a půl v pořádku, v lize jsem však nedostával šanci, a tak jsem se domluvil s trenérem, že by pro mne bylo lepší jít za béčko, abych měl pravidelný zápasový rytmus.


S jakým předsevzetím jste do zápasu proti „své“ Spartě nastupoval?
Se stejným, jaké určitě měli ostatní kluci – chtěl jsem vyhrát. Sparta byla první, Dynamo třetí, byl to šlágr třetí ligy. Bohužel vyhrát se nám nepovedlo, a to mě mrzí. Jinak jsem ale byl moc rád, že jsem si mohl zahrát celý zápas. Po těch dvou měsících to pro mne byla zase super zkušenost.


Přesto ale asi vaším cílem je do sestavy áčka se pokud možno vrátit?
Určitě. Mám v Dynamu hostování na celý rok, s cílem hrát ligu jsem sem v létě šel. Ten cíl já neměním, v lize bych se chtěl prosadit a pak, když by to vyšlo, zkusit i cizinu.