Juniorka Dynama v posledním kole Zimní ligy na Složišti potvrdila svůj primát hladkým vítězstvím nad divizním Jankovem 4:0, fotbalisté Sezimova Ústí podlehli v Nymburce hodně smolně druholigovému Sokolovu 0:1.

„Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, řadu šancí jsme ještě nevyužili,“ podotkl trenér Dynama B Karel Musil, těžkou hlavu si z toho ale nedělal. „Sehráli jsme dobrý zápas. Rozdíl ve výkonnosti obou mužstev byl zřetelný,“ soudil.

Duel začal nepříjemností: Roman Pivoňka, jenž po druhé operaci zraněné nohy čekal na svůj návrat k fotbalu půldruhého roku, už ve 4. minutě po střetu s Holbou ze hřiště odkulhal a putoval na vyšetření do nemocnice. „Koleno je oteklé, takže s určitostí nelze diagnózu stanovit, zřejmě si ale obnovil zranění operovaného kolena,“ tlumočil Jobovu zvěst generální manažer budějovického klubu Jiří Kotrba.

V zápase samotném měli domácí mladíci od začátku hru pevně ve svých rukách. Už v 11. minutě si na dlouhý Ryšánkův centr zaběhl za beky Jankova důrazný Ondrášek a přesným obloučkem přes vybíhajícího Hrubého otevřel skóre. Další dva souboje s Ondráškem poté jankovský gólman vyhrál, ve 34. min. navíc za něho na brankové čáře zaskočil Janoušek, jenž Ondráškovu hlavičku vyrazil hlavou z prázdné brány. Až tři minuty před přestávkou kapituloval Hrubý podruhé, když Košík svůj parádní slalom ve velkém vápně přes tři hráče Jankova zakončil i elegantní střelou přesně k tyči.

V nástupu do druhé půle si Hrubý poradil se střelami Kaňáka, Pouzara i Rakovana, v 66. min. už ale byl na technickou střelu Maška ke vzdálenější tyči krátký. Gólovou akci vymyslel košický Lišivka, jenž byl minulý týden v Dynamu na testech. Dvě minuty nato už to bylo 4:0, to když Adamec svou chytrou individuální akci zakončil neméně chytrou střelou k bližší tyči.

Tím byl účet zápasu uzavřen: domácí už očividně svůj hlad po gólech zahnali a hosté při vší snaze dopředu nebezpeční nebyli – jedinou přímou střelu na bránu vypálil ve 24. minutě Celý, jehož jedovku ale brankář Vršecký stihl pohotovou robinzonádou od tyče vytlačit na roh.

Dejmal chválil

O výsledku sobotní přípravy Sokolov – S. Ústí 1:0 (1:0) na přírodní trávě v Nymburce se rozhodlo ve 29. minutě, když sudí po střetu brankáře Chylíka s útočníkem soupeře odpískal penaltu. Tu Salák na druhý pokus proměnil, když první střelu sice Chylík vyrazil, salák ale míč vrátil do sítě.

Trenér Jindřich Dejmal si zápas přes prohru svého týmu pochvaloval. „Byl to výborný zápas a zejména po přestávce jsme předvedli určitě letošní nejlepší výkon,“ vyzdvihl.