Trenér Karel Musil tudíž po zápase měl důvod ke spokojenosti. „Získali jsme důležité tři body a jsem přesvědčen, že zcela po zásluze,“ uvedl a naznačil, že jeho hráči mohli vyhrát i vyšším rozdílem. „Především v prvním poločase jsme vedle Mašátova gólu měli i další příležitosti,“ uvedl.

Lepší první půle

Budějovičtí mladíci opravdu v první půli měli několik slibných možností. Už v 9. minutě běžel zprava Pouzar sám na bránu, Velas ho ale stihl překřížit, ve 30. minutě Jungra v podobné situaci zastavil skluzem Navrátil a ve 41. minutě Stráský po Renanově ideální přihrávce překopl.


K výčtu nevyužitých šancí nutno připočíst i Renanův neuznaný gól, který ve 13. minutě dal hlavou po perfektně zahraném Jungrově přímém kopu. „Nevím, zda ta branka byla z ofsajdu. Rozhodně se na to ještě podívám,“ vraštil čelo trenér juniorky Dynama.


Jungr zaujal nejen svou kopací technikou při zahrávání standardek, ale i hrou. „Podal výborný výkon. Ale nejen on, i Mašát a v závěru také Pouzar,“ ocenil trenér Musil, podle něhož právě ve středu hřiště jeho tým soupeře jasně předčil.


Za další nulu pochválil jak „ligovou“ obrannou čtveřici (Leština ligu pár let hrál, Mácha, Švehla i Pravda do ní nakoukli), tak brankáře Vršeckého. „Hlavně ve druhé půli, kdy hosté přidali, nás Vladan výrazně podržel,“ přidal chválu nadějného gólmana, jenž v závěru podzimu chytil formu.


Také útočný tandem tvořili ligoví pendlové, z nichž dle Musila zápas víc vyšel Brazilci Renanovi. „Dokázal si přikrýt míč a podržet ho. Měl tam i tři čtyři dobré křižné přihrávky a škoda, že jsme je nevyužili.“


Naproti tomu ke Stráskému měl Musil výhrady. „Myslím, že Stráďovi zápas nevyšel. Samozřejmě chtěl, nedostal se ale moc do hry,“ poznamenal.
Ke kvalitě utkání dle Musila přispělo i to, že díky údržbě areálu Složiště se mohlo hrát na přírodní trávě. „Těm, kteří se o to zasloužili, bych rád poděkoval. Udělali pro to maximum,“ vyzdvihl.


Podzimní část sezony juniorka Dynama zakončí nedělní dohrávkou s Chebem na umělé trávě ve Františkových Lázních. „Rádi bychom tam uhráli alespoň jeden bod,“ naznačil Karel Musil už před týdnem, kdy se zápas měl hrát, že se mu minusový bod v tabulce pravdy pranic nelíbí…