V prvních dvou zápasech mladíci Dynama svým soupeřům dali po dvou gólech, jenže proti Č. Krumlovu se nevyvarovali chyb v defenzivě, takže se museli spokojit jen s jedním bodem, zatímco s Třeboní už uhájili čisté konto.

Dobrou formu svěřenci Karla Musila potvrdili sobotním vítězstvím 5:1 s Kaplicí. „Spokojenost, mužstvo podalo velice dobrý výkon,“ pochvaloval si trenér B–týmu Dynama.

„Koncem týdne jsme zakončili první fázi hrubé přípravy a kluci už toho měli fakt dost. Přesto bojovali naplno a zejména ve druhé půli prokázali, že mají fotbalová srdce. To mě samozřejmě velice těší,“ řekl po zápase Musil.

Kouč béčka proti Kaplici mohl nasadit i tři hráče, kteří mu v úvodních zápasech chyběli: z testů v druholigové Čáslavi se vrátil Hrbáč a zpět do juniorky přešli Pouzar s Tischlerem, kteří se nevešli do nominace prvoligového áčka pro soustředění na Kypru.

Všichni tři potvrdili své kvality, hlavně oba navrátilce z kabiny áčka ale Karel Musil uvítal s pocity mírně rozpolcenými. „Pro nás jsou samozřejmě posilami, na druhou stranu bych jim přál, kdyby se v áčku chytili,“ zdůraznil.

Béčku Dynama parádně vyšel úvod zápasu: hned v první minutě svým typickým dravým způsobem utekl Ondrášek a vstřelil vedoucí gól svého týmu. „Zdeněk v první půli své ambice potvrdil, po změně stran zaujal i Michal Kaňák,“ vyzdvihl Musil výkon těchto dvou nadějných forvardů. „Z útočníků mám velkou radost.“

Do ofenzivy trenér juniorky navíc může počítat i s dalším šikovným mladíkem Košíkem a směrem dopředu svou sílu v Zimní lize prokazuje i zkušený Adamec. „Škoda jen celé řady neproměněných šancí, máme ale dost času na koncovce ještě zapracovat,“ usoudil.

Těžší hlavu mu zatím dělá defenzivní činnost, která přitom na podzim byla silnou zbraní jeho týmu. „Jenže ze sestavy z podzimu dneska vzadu nikdo nebyl,“ připomněl trenér Musil, že při neúčasti nemocného Máchy do zápasu s Kaplicí nezasáhl ani jeden hráč z podzimní obranné formace Leština, Švehla, Mácha, Pravda. „Tady nás čeká ještě hodně práce,“ zmínil se.

Právě obrannou fázi Musilova týmu čeká v sobotu první vážná prověrka: od 14.00 hraje na Složišti v Zimní lize béčko Dynama se S. Ústím.

Jen do půle

Ani kaplický trenér Jan Koutský, ač si jeho svěřenci ze Složiště odváželi pětigólovou nadílku, se po zápase netvářil nijak naštvaně. „Dostali jsme pořádný výprask,“ uznal, jedním dechem ale dodal, že dle jeho soudu první poločas nebyl ze strany jeho týmu až tak zlý. „Soupeři jsme se vyrovnali a vedle Krůčkova gólu měli i další šance,“ zmínil třeba Románka, jenž přestřelil prázdnou branku.

Ve druhé půli už hosté nestačili. „Dali jsme do hry další hráče, přestala nám fungovat zónová obrana, vyklidili jsme střed hřiště a bylo jen otázkou času, kdy dostaneme další góly,“ uzavřel kaplický kouč.