Remíza na Spartě, propad juniorky

Sezimovo Ústí, České Budějovice - Velice cenný bod a posílený názor, že hrát se dá v ČFL s každým – s tím se fotbalisté S. Ústí vrátili ze hřiště béčka Sparty.

30.4.2008

Ani prvoligoví pendlové (na snímku Michal Mašát ukopává Řezáčovi) nepomohli: Dynamo B – K. Vary v ČFL 0:3. Foto: František Panec

Ševci hráli 2:1 a oloupili lídra ČFL o dva body. „Výsledek má pro nás velkou cenu, domácí měli v sestavě hráče, kteří by jinde hráli první ligu,“ jmenuje trenér Jindřich Dejmal Kozáčika, Bíra, Jungra či Limberského.

Sestava Jihočechů v Praze se nelišila od posledního zápasu s Blšany. Trenér ve snaze vyztužit prostředek hřiště jen přesunul Horku do středu zálohy. Kočí začal napravo, dle Dejmala však nestačil na Limberského. „Po patnácti dvaceti minutách jsem Horku vrátil na kraj a Kočího doprostřed. Od té doby si Limberský moc nezahrál.“

Jenže v tu dobu hosté už prohrávali 1:0, Nádeníček skóroval už v 5. minutě. „V kabině jsme si přitom říkali, že musíme udržet čisté konto co nejdéle, aby Sparta ucítila, že s námi musí počítat. Gól nás tak na deset minut úplně vyvedl z konceptu,“ říká Dejmal, dle něhož v první půlhodině jeho tým přežil klinickou smrt. Vše vyvrcholilo situací ve 30. min., kdy Nádeníček hlavičkoval do břevna a také dorážka od Jungra orazítkovala horní část brankové konstrukce.

Ale pak se Jihočeši oklepali a obraz hry se pootočil v jejich prospěch. Projevilo se, že Sezimovo Ústí má také hráče, kteří už mají něco odkopáno ve vyšších soutěžích. „Tým zjistil, že lze proti Spartě hrát a náhle jsme měli více ze hry,“ míní Dejmal, podle něhož je Sparta B velice silná ve hře dopředu, ale vzadu má okénka, je tam zranitelná. Letenské zlobil po levé straně Rožboud, vpředu byli aktivní Zelenka s Machem. K velkému výkonu se rozehrál Endl. „Ví se o mně, že nerad chválím jednotlivce, ale tentokráte bych chtěl výkon Endla vyzdvihnout. Poradil si v závěru zápasu i s centry na vysoké hráče Sparty, například na Tomáše Kadlece,“ vyzdvihuje Jindřich Dejmal.

Druhý poločas pokračovali ševci v kombinačním fotbalu, jaký praktikují doma. Už poněkolikáté se potvrdilo, že druhých 45 minut je většinou zastihne v lepší pohodě. Sparta si podle názoru hostů už nevytvořila žádnou stoprocentní šanci. Naopak uspěl MAS, když Endl v rychlosti zatáhl míč až k rohovému praporku, předložil ho zpětnou přihrávkou na velké vápno Kočímu. Ten situaci neuspěchal, připravil si střelu a nedal Kozáčikovi šanci. Nádherně ho obstřelil. A to mohli ševci v Praze i vyhrát, kdyby Mach na konci zápasu lépe trefil svou hlavičku.

Kaňkou na dobrém utkání byla jeho atmosféra. Podle jihočeského trenéra Letenští neunesli, že jim někdo u nich doma vstřelil branku a vzal body. „Domácí sprostě spílali rozhodčímu i našim hráčům. Letenský trenér ovlivnil chování hráčů svého týmu, kteří se cítili být poškozováni rozhodčím. Ten podle mého názoru pískal rovinu, nikomu nedal nic zadarmo,“ popsal atmosféru svými očima Dejmal.

Nervozita gradovala v závěrečné minutě, kdy Švec nesmyslně nakopl gólmana Baláže, jenž už měl míč ve své moci. Bek Sparty za to obdržel po právu červenou kartu.

Zklamání

S. Ústí na hřišti lídra uspělo, zato juniorka Dynama, ač proti K. Varům nastoupila se čtveřicí ligových pendlů (Mašát, Šmíd, Leština, Dolejš), zcela propadla. Z výhry 3:0 se na Složišti radovali hosté právem, mladíci Dynama zaostávali ve všech směrech.

„Utkání nám vůbec nevyšlo a hlavně v první půli nás hosté ve středu pole přehrávali,“ netajil se svým zklamáním trenér Karel Musil. „My nedokázali eliminovat některá přečíslení a víc podržet míč,“ jmenoval některé z příčin neúspěchu. „U všeho jsme byli pozdě, nedokázali jsme získávat odražené míče. Navíc i v obraně jsme měli problémy.“

V zápasu gradovaly potíže s ofenzivní činností. „V základní sestavě jsme bohužel neměli žádného útočníka,“ lakonicky trenér Musil zdůvodnil, proč jeho hráči za celý zápas nevyslali na branku hostí ani jedinou střelu… „To, že jsme si nepřipravili žádnou šanci, však vyplývalo už ze založení útoku. Naši obránci totiž nedokázali rozehrát tak, abychom střední zónu přešli nějakou kombinační akcí.“

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

České Budějovice - Sedmadvacet zaměstnanců a externích spolupracovníků Českého statistického úřadu se bude podílet na zpracování volebních výsledků v největším sčítacím středisku v zemi. Jeho přípravy finišovaly v pátek dopoledne v českobudějovické sportovní hale, která je tradičním zázemím statistiků.

Parlament má hlasy i z vazební věznice

České Budějovice – Zatímco občané na svobodě si mohli vybrat, jestli volební místnosti navštíví v pátek či v sobotu, osoby ve výkonu vazby a trestu odnětí svobody tuto možnost neměli. Ve Vazební věznici České Budějovice volili v pátek. A ani se nepřevlékali do svátečního.

Přes Dasný jedeme o víkendu bez omezení

Dasný – Uzavřený jízdní pruh na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek v Dasném je do neděle či pondělí volný.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.