Po rychlém úvodním gólu, jehož autorem byl už ve 2. minutě dorostenec Kučera a následnou střelou dalšího dorostence Ryšánka do břevna v 6. minutě si domácí mladíci ještě do přestávky připravili tři velice slibné příležitosti, gól z nich ale nedali: v 10. min. se dobře uvolnil Ondrášek, jehož střelu brankář Vacho kryl, ve 24. min. si Ondrášek ze vzduchu elegantně stáhl míč po Tischlerově přetaženém centru, levačkou ale míč poslal podél Vacha přes celou bránu těsně vedle a ve 31. minutě i do třetice Ondrášek po Ryšánkově centru poslal tentokráte hlavou míč před gólmana, o chloupek však opuštěnou branku minul. „Naše vítězství mohlo být ještě výraznější, protože šancí jsme měli spoustu, na druhou stranu ale v první půli byla v naší hře i okénka,“ všiml si trenér vítězné juniorky Dynama Karel Musil. O přestávce na své hráče tudíž apeloval, aby se nenechali jednogólovým vedením ukolébat.

A jeho hráči si slova svého kouče zřejmě vzali k srdci, protože i do druhé půle vletěli s velkým elánem. Hned v úvodu měl další tutovk Kučera, jehož únik stihl skluzem zastavit dobíhající Vagrčka. Čtyři minuty nato už se ale Kučera dočkal, když pohotově dorazil míč po Pouzarově stříleném centru do sítě podruhé.

Dali si říct?

„Stejně jako v úvodu první půle se nám podařil i vstup do druhého poločasu. Ta branka ty mladé kluky uklidnila,“ liboval si kouč B–týmu Dynama, dle jehož soudu byla v první půli hra až příliš bezstarostná a otevřená.

„Po přestávce jsme už více přidrželi míč a zklidnili hru, proto přišly i další góly,“ usoudil. „Taky jsem se snažil útočníkům důrazně domluvit, aby s těmi šancemi nakládali svědomitěji. Každý gól je pro jejich sebevědomí velké plus,“ uvedl trenér Musil.

V 67. minutě měl po Rakovanově kolmici další tutovku agilní Ondrášek, sám před gólmanem Vachem ale poslal míč vedle brány. Pět minut nato ale se domácí dočkali, když kombinační akci mladíků Nitrianského, Ondráška a Rakovana zakončil technickou střelou Pouzar.

Asistent Pouzar

Hosté se definitivně složili a během tří minut ještě dvakrát inkasovali: v 75. minutě se do míče po Nitrianského centru položil Pouzar, jehož střelu z ostrého úhlu mezi tři tyče doklepl Ondrášek a v 78. minutě Pouzar zleva zasekl míč a levačkou poslal míč zkušeně ke vzdálenější tyči – 5:0. „A teď mám právo jít do přípravy až čtrnáctého,“ sdělil se širokým úsměvem domácí lavičce, že si dovolenou za odměnu o dva týdny ještě prodlouží.

Radim Pouzar do nové sezony půjde v dvojí roli – jako hráč, ale i jako trenér. „Bude mým hrajícím asistentem,“ potvrdil trenér Karel Musil, že Pouzar vystřídá dosavadního asistenta Jiřího Lercha, jenž odešel do prvoligového áčka. „Láďa Bernát zůstává u mužstva dál,“ upřesnil.

Ze sobotního výsledku měl Musil samozřejmě velkou radost. „Takový výsledek jsem rozhodně nečekal, stejně mě ale potěšila i hra celého mužstva,“ pochvaloval si.

Přitom do posledního zápasu sezony juniorka nastoupila ve složení, v jakém zřejmě půjde i do nového ročníku třetí ligy – tudíž s celou řadou hráčů, kteří na jaře hráli za dorost. Chyběly i opory Dobal a Mácha, které (spolu s gólmanem Vladanem Vršeckým) dnes čeká nástup do přípravy prvoligového áčka.

„Že začnu letní přípravu s áčkem mě samozřejmě moc těší. Moc si toho považuji,“ sdělil záložník Vladimír Dobal, jenž přitom ještě loni kopal jen krajský přebor v Týně (rozhovor s ním přineseme v týdnu).