Podle něj o výsledku rozhodl liknavý vstup jeho mužstva do prvního poločasu. „Začali jsme velice špatně, a to zřejmě proto, že hráči si neuvědomili, o co se hraje,“ hněval se kouč a dodal, že podle toho také hra jeho týmu v první půli vypadala. „Zákonitě jsme dostali gól, to nás psychicky srazilo,“ usoudil.

Tři góly doma, to juniorka Dynama už dlouho nedostala. „Ty góly pramenily z toho, že obrana se absolutně nesoustředila na utkání. A to včetně brankáře,“ měl na mysli asi hned první gól, který Martínek z trestného kopu dal střelou sice utěšenou, nicméně poměrně zdálky. „Výkon mého mužstva pro mne byl velkým zklamáním, naši hráči si dneska asi chtěli jen zahrát, aniž by se chtěli o výsledek nějak porvat,“ nebral si tentokráte trenér budějovických mladíků žádné servítky,

K tomu všemu se přidala i obvyklá bolest jnuorky, kterou je špatná koncovka. „Za stavu 1:2 jsme měli několik dobrých možností, jenže finální přihrávky jsme neřešili dobře. Kdybychom vyrovnali na 2:2, dostali bychom se do zápasu a mohli ještě výsledek zvrátit. Jenže místo toho jsme dostali na 1:3 a na zvrat už poté neměli,“ kroutil hlavou.

Poprvé po dlouhé době trenér Musil nešetřil ani ligové pendly. „Ať vezmu Mašáta, Dobala nebo Zajace, ani jeden z nich nezahrál tak, jak jsme čekali. Nevím, jak to pojali, jejich výkony ale pro mne byly velkým zklamáním,“ konstatoval Musil, jenž už po úvodních dvaceti minutách právě Zajace, jednoho ze zmíněných pendlů, stáhl ze hry. A důvod? „Přece jeho výkon! To snad bylo každému, kdo zápas viděl, úplně jasné,“ láteřil krajně rozčílený kouč.

Podle Musila ale na celé čáře propadlo celé mužstvo. „Pořád jsme někam couvali a uhýbali. Nedokázali jsme se o míč porvat a střed hřiště přenechali zkušeným hráčům soupeře. Byli jsme alibisty, těžkými alibisty!“

Vzadu chyběl zkušený dirigent. „To je možné, my ale se stejnou dvojicí stoperů sehráli zápas v Krči,“ oponoval kouč béčka. „Je to o tom, se na utkání připravit. A já tvrdím, že ti hráči se tentokráte vůbec nepřipravili,“ trval na svém.

Přitom o kvalitě soupeře jeho hráči prý věděli. „Jak říkám, je to v přístupu. Oni si asi mysleli, že nad ně není, že je nic a nikdo nemůže překvapit. Jenže dnes viděli, že tomu zdaleka tak není. Některé situace byly jak z čítanky,“ zmínil druhou a třetí branku, kdy hráči dle něj dobře věděli, kde mají stát, jenže taktické úkoly prostě nesplnili.

Ač zkušenější hosté svého soupeře školili hlavně z efektivity v koncovce a ač domácí mladíci určitě až tak tragický výkon nepodali, krátce po zápase ještě s horkou hlavou totálně zklamaný kouč metal hromy blesky: „Zda bych někoho pochválil? Ne, absolutně nikoho! To spíš bych někoho musel zastřelit…“