Trenér Karel Musil tudíž po sobotním vítězství 2:1 s béčkem Mladé Boleslavi rozhodně měl důvody k plné spokojenosti. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě, získali další tři důležité body a potvrdili poslední výsledky,“ chválil si.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, pak jsme drobet ztratili střed hřiště, ale dali klíčovou druhou branku a ve druhé půli jsme se snažili spíše výsledek udržet,“ popsal dění na hřišti svýma očima.

Mladíci Dynama, posíleni o čtyři pendly z áčka, pustili hosty do vážnější akce až po hodině hry, Mašanský ale z čisté šance gól nedal, a ač své zaváhání v závěru napravil, dal kontaktní gól až minutu před koncem, kdy hosté už na zvrat neměli ani síly, ani čas.

To domácí vedle dvou gólů měli ještě celou řadu slibných možností. „Bohužel v té finální fázi jsme nešli za gólem se stejným důrazem jako v první půli,“ litoval kouč juniorky.

Zamrzel ho i obdržený gól. „Tam jsme trošku zaspali a je to škoda, zbytečně jsme si ten konec malinko zdramatizovali,“ zmínil jednu z mála chybiček jinak pevné defenzivy. „Vzadu jsme vsadili na zkušenost, a to se nám vyplatilo,“ vyzdvihl Žižku a Riegla, kteří vedle dobré hry dozadu měli i prsty v obou brankách. „Žižka bezpečně proměnil hned v úvodu penaltu, což nebývá až tak jednoduché, a Riegel výtečnou finální přihrávkou zařídil druhý gól. V brance byl opět výborný Křížek,“ ocenil pomoc ligových pendlů.

I díky ní za čtyři poslední kola dostala juniorka v ČFL jen jediný gól! „To nás těší, hlavně ale jsem rád, že jsme si vytvořili dobrý základ pro závěr podzimu,“ uzavřel Musil.

Snad to bude odrazový můstek

Zdeněk Ondrášek ve třetiligovém zápase B–týmů Dynama a Ml. Boleslavi (2:1) jeden gól dal, druhý padl z penalty po faulu na něj.

Takže jistě spokojenost, ne?
Určitě. Já byl před týdnem přeřazen opět do B–týmu, neboť se mi nedařilo v áčku ani béčku. Neměl jsem formu a nedával góly, až teď v přáteláku v Prachaticích jsem se konečně trefil. A dneska už gól i v mistráku, za což jsem rád.

Jak jste tu svou trefu viděl?
Rigi mi to krásně lobnul, jeden z beků, myslím, že právě Martínek, uklouzl, já si to dal na prsa a vypálil. Spadlo to tam, asi i se štěstím, ale jsem za to moc rád.

Zařídil jste i první gól…
Martínek odkopával balon, tak jsem do toho skočil a vyplatilo se to, míč se odrazil ke mně a já běžel sám na bránu. Byl jsem trochu z úhlu, ale Marťase znám, že je trošku pomalejší, tak jsem zkusil přibrzdit. On tam šel zbytečně skluzem a trefil mi nohu. Asi taky balon, penalta ale byla.

Když budete střílet góly, třeba se do áčka zase vrátíte…
Já poslední dobu moc nehrál, a tak jsem rád, že teď jsem byl na hřišti celý zápas. Už v těch Prachaticích, ač jsme tam nehráli nic moc, když jsem dal gól, tak jsem si řekl, že to pro mne musí být odrazový můstek. Záležet bude jen na mně.

Proti Mladé Boleslavi se dařilo i celému mužstvu.
Od první minuty jsme šli za výhrou a myslím, že první půli jsme podali dobrý výkon. Jak celý tým, tak i sám se sebou jsem byl docela spokojen. Druhá půle až taková nebyla, už asi docházely síly a přibývalo nervozity, ale vyhráli jsme, a to je hlavní.