Ač omlazená juniorka Dynama měla v domácí premiéře jarní části III. ligy k dispozici čtyři prvoligové pendly, musela se spokojit po bezbrankové remíze s týmem Vyšehradu na Složišti se ziskem jednoho bodu.

„Byl to podobný zápas jako na Žižkově,“ poznamenal trenér Jiří Jurásek. „Stejně jak tam jsme si dokázali teď proti Vyšehradu vytvořit nadějné příležitosti, bohužel žádnou z nich jsme neuměli proměnit,“ litoval jak Rakovanovy pohotové střely z voleje do břevna, tak hlavně dvou zahozených tutovkách ostrostřelce Kučery. „Takové gólovky, co měl, se prostě musí dávat,“ bědoval domácí kouč.

V koncovce selhali

Obě ty šance byly opravdu z kategorie stoprocentních. Při té první, kdy z levé strany dostal prudký centr od Jasanského, už byl u gólmana dost blízko a míč mu nepříjemně poskakoval, zato při té druhé stačilo po Nekvindově povedené akci i přesné přízemní přihrávce jen nastavit nohu.

V první půli sice českobudějovičtí mladíci gól nedali, přesto nehráli v této části zápasu špatně a zkušeného soupeře přehrávali. „Do přestávky jsme měli územní převahu a v některých fázích této části hry tam byly z naší strany i pěkné akce, jenže v koncovce jsme zcela selhali. Důraz ve vápně nám chyběl,“ připustil trenér B–týmu Dynama, oba mladíky na hrotu však nezatracuje: „S tím, že asi nebudeme lehko dávat góly, jsem trošku počítal. Právě Kučera je dobrý střelec, v přípravě ty góly dával, dneska mu to však nevyšlo. To se ale stává, chce to čas.“

Na herně solidní první poločas bohužel juniorka Dynama po změně stran nenavázala a brankáře Víška, jenž do přestávky přece jen byl poměrně často v permanenci, už prakticky neohrozila, pokusy Jasanského v 74. minutě a Plichty o deset minut později byly z úctyhodné vzdálenosti, takže s nimi gólman hostí větší potíže neměl. „Nedařilo se nám ve finální fázi, málo jsme využívali křídelní prostory,“ podotkl Jurásek. „Proto chyběly centry ze stran,“ všiml si.

Na rozdíl od první půle, kdy hosté z Vyšehradu nechávali domácím mladíkům ve středu hřiště poměrně dost prostoru, po změně stran už obranu víc vysunuli. „Soupeř přijel s celou řadou zkušených hráčů, ty naše akce si už pohlídal a my už se do šancí nedostávali,“ konstatoval Jiří Jurásek a z těch zkušených jmenoval na stoperu Pennera, jenž svého času hájil v I. lize i barvy Dynama. „A protože jsme se nedokázali prosadit ani ze standardních situací, nepovedlo se nám ve druhé půli dostat do pořádné šance,“ uznal trenér Jiří Jurásek.

Hůl nad svým mužstvem ale neláme. „V zimě jsme vydatně omladili, ale to už je úděl béček,“ připomněl. „Nic se ale neděje, jedeme dál. Ti mladí se o to musí porvat,“ uzavřel.