Hráči S. Ústí chtěli na svém hřišti oplatit Letohradu podzimní porážku, po které se vraceli na jih Čech s pocity křivdy. O motivaci tudíž trenér dejmal strach neměl. „Já byl ale po zápase v Letohradě tak naštvaný, že jsem asi kluky až přemotivoval,“ přemítal trenér Jindřich Dejmal, jenž v první půli viděl od svých hráčů sice hodně snahy, ale už míň fotbalu. „Hlavně ve středu hřiště se našim obvyklým oporám příliš nedařilo,“ měl výhrady vůči hře Koutníka, Kostečky, kočího a Endla. „Naopak Kochlöfla, Macha, Horku, Rožbouda a Veseckého musím za jejich výkony pochválit.“

V úvodu zápasu dle Dejmala až neskutečným způsobem zazdil stoprocentní šanci Mach, a přestože po Rožboudově gólu domácí první půli vyhráli, jejich kouč příliš spokojen nebyl. „Hráli jsme uprostřed zbytečně komplikovaně,“ uvedl.

Po přestávce se domácí zlepšili. „Jenže jsme trefovali tyče a břevna, oni to vykopávali z brány,“ vrtěl hlavou Dejmal.

A v době, kdy tlak S. Ústí vrcholil, hosté z čista jasna vyrovnali. „To byl šok,“ připustil kouč. „Naštěstí jsme svou převahu pak stačili dvěma góly vyjádřtit,“ oddechl si Dejmal, jehož svěřenci v sobotu hostí opět doma Varnsdorf. „To bude těžší soupeř,“ usoudil.

Rozčarování

Budějovičtí mladíci na Složišti v této sezoně podlehli jen vedoucí rezervě Sparty, ve většině dalších utkání ale diváky bavili atraktivním fotbalem.

Zápas s Jabloncem B se jim však nevydařil. „Nevím, čím si náš výkon vysvětlit,“ smutnil trenér Karel Musil a dodal, že druhá půle pro něj byla velkým rozčarováním. Zápas dle jeho soudu ovlivnily dva momenty. Tím prvním byla Norkova ruka, dle domácí lavičky v pokutovém území, dle sudího těsně za jeho hranicí, tím druhým první gól z pozice zavánějící ofsajdem. „Ten gól byl zlomem,“ mínil kouč.

Hlavní příčiny porážky však Musil vidí ve hře svého týmu po pauze. „My chtěli hrát trpělivě a navázat na závěr první půle, kdy jsme si vytvořili šance a měli dobré momenty, to se nám bohužel nepodařilo.“

Domácí byli směrem dopředu zcela bezzubí. „Ani jeden z útočníků tentokrát nesplnil to, co jsme čekali,“ uznal Musil, dle něhož se to se odvíjelo od středové formace. „Záložní řada soupeře nás přehrála, její hráči si líp poradili se situacemi jeden na jednoho, byli tvořivější a přímočařejší.“

Po prvním gólu domácí cíle vzaly za své. „Na naše kopačky padla nervozita a křeč, kluci zapomněli na disciplínu a začali tam cpát emoce,“ zmínil trenér Pouzarův zkrat. „Tak zkušený hráč se přece nemůže nechat tak hloupě vyloučit. Tak oslabit mužstvo si nemůže dovolit,“ hněval se Musil.