„Dostali jsme výprask. Dynamo nás přehrálo ve všem – v agresivitě, nasazení, vyučilo nás v rychlosti,“ uznal trenér divizních Strakonic Pavel Koubek. „Přesvědčili jsme se o tom, že třetí liga je o něčem jiném než divize,“ dodal.

Poprvé se ve strakonickém dresu představila největší posila zimy, kterou bezesporu je exbudějovický útočník Václav Mrkvička. „Určitě nám pomůže. Ale těžko ho hodnotit po jednom utkání,“ řekl Koubek pro Srakonický deník.

Ttěžkou hlavu si nedělal ani z předposledního místa na turnaji. „Doufám, že se to nijak nepodepíše ani na hráčích,“ prohlásil a dodal, že se určitě dalo vytěžit víc ze zápasu s dorostenci Dynama. „Vedli jsme 2:0, ale nakonec jen remizovali 2:2,“ litoval.

Lehčí, než jsme čekali, říká Bernát

Omlazená juniorka Dynama i ve svém posledním zápase na Platan Cupu potvrdila, že se jí v Písku proti divizním soupeřům daří. Po vysokých výhrách s Prachaticemi a Milevskem si svěřenci trenéra Jiřího Juráska s chutí zastřílela i proti se Strakonicemi.

„Už v první půli jsme byli lepší, ještě deset minut před koncem jsme ale vedli jen 2:0. Až ke konci zápasu jsme své vítězství třemi góly navýšili,“ přiblížil průběh turnajového klání Juráskův asistent Ladislav Bernát a jedním dechem dodal, že Strakonice ho výkonem příliš nenadchly. „Bylo to pro nás lehčí, než jsme čekali,“ poznamenal.

Ačkoli juniorka nastoupila s nově sestaveným obranným kvartetem (Laurinc, Tischler, Bakala, Mrva), čisté konto uhájila bez větších potíží. „Až na Tischlera jsme měli slovenskou obranu,“ usmíval se Bernát, nadějné mladíky ale chválí: „Třeba stopeři Tischler a Bakala svou roli splnili s přehledem,“ podotkl.

Strakonice přitom poprvé v turnaji nastoupily na hrotu s exligovým kanonýrem Václavem Mrkvičkou. „Věnovat se mu měl Tischler a zvládl to. Do pořádné šance se Mrkvička nedostal, takže to zkoušel spíše jen zdálky,“ všiml si Juráskův asistent.

Největší rozdíl ve hře obou týmů byl ve finální fázi. „My se dokázali dostávat do šancí a ty i proměňovat,“ kvitoval Bernát a za aktivitu vyzdvihl Miroslava Kučeru. „Jeden gól dal, na zbylých čtyřech však měl podíl,“ připomněl a dodal, že čich na góly potvrdili Nekvinda i Timm.

Ve čtvrtek v poledne hraje béčko Dynama přípravu v Jihlavě s rezervou FC Vysočina. „Zato na víkend hráči dostali volno,“ uzavírá Ladislav Bernát.