Vy jste mužstvo převzal až ke konci podzimu, přesto jste ale jeho výsledky pozorně sledoval už předtím. Je to tak?
Přišel jsem dvě kola před koncem, z toho ale jsme hráli už jen v Čížově, protože jarní předehrávka s Krumlovem se pro nepřízeň počasí už nehrála. Na lavičce jsem tudíž byl jen v Čížově, kde jsme vyhráli 2:0, a čtrnáct dní jsem měl kluky na tréninku. Spolu jsme se víc poznávali až teď během zimní přípravy, mužstvo jsem ale dobře znal, protože jsem do Kaplice celý podzim jezdil. Jednak tu hrál můj syn, jednak jsem měl dobré vztahy i s tehdejším trenérem Křivou.

Jak byste kaplický podzim jak z pozice jakéhosi pozorovatele, tak poté i trenéra zhodnotil?
Kaplice odehrála velice dobrý podzim. Podle mého soudu fotbalově na tom byla z celého krajského přeboru nejlíp, bohužel se ale nevyhnula některým výpadkům, ať už třeba ve Čkyni či doma s Táborem. Klady ale převažují a já doufám, že v této cestě budeme pokračovat.

Přijímáte roli favorita?
Myslím, že mužstvo má svoji kvalitu a roli favorita, či spíše spolufavorita soutěže, bereme. Zkusíme se s ní poprat.

O Kaplici se tvrdí, že v zimě zřejmě nejvíc ze všech aspirantů na postup posílila. Souhlasíte s tím?
Nevím, zda zrovna Kaplice posílila nejvíc… Vrátili se bráchové Pulcové z Jankova a z juniorky Dynama Jakub Lesňák, který by měl být velkou posilou. Z dorostu Dynama přišel Beránek. V jednání jsou ještě hráči, které máme na hostování: Cahyna ze Čtyř Dvorů,Koutský z Týna, Friedl z Horní Plané a Janků z Loučovic. Kdo z nich zůstane i na jaře, o tom jednáme. S posílením mužstva jsem spokojen, do ničeho dál už výbor netlačím. Že bychom se ale nějak extrémně posílili, si nemyslím. Třeba Krumlov má Zvěřinu, to je taky velká posila.

A co ztráty? Odešel vám někdo?
V jednání je odchod Bernáta do Jankova a s fotbalem skončil druhý gólman Filip Hejný, který se věnuje basketbalu. Výbor tady ale zapracoval a místo něj z SKP přichází Petr Volek, který na podzim kryl záda Kerlovi v Roudném.

V Kaplici vždy bývali dvanáctým hráčem diváci. Platí to dál?
Rozhodně platí. Celý podzim byla v Kaplici na domácích zápasech fantastická atmosféra a já pevně věřím, že tomu tak bude i na jaře. Že na nás nezanevřou a naopak nám budou dál v domácích zápasech pomáhat. Hodně na jejich podporu spoléháme.

Hned v úvodním kole jarní části se Kaplice před svými diváky střetne s Českým Krumlovem. Myslíte, že právě tohle derby může být v řešení postupové tajenky rozhodující?
Rozhodně může mnohé napovědět. Hraje druhý s prvním, určitě to bude velký šlágr. Přesto si myslím, že to bude sice nesmírně důležité utkání, nicméně ne klíčové. Nepůjde o jediné vzájemné utkání mezi aspiranty postupu, těch bude víc. Navíc i na podzim se ukázalo, že i ten největší favorit může klopýtnout i s mužstvem papírově slabším. Takže je možné, že ten náš první zápas s Krumlovem vůbec nebude rozhodující a že se chleba bude lámat až někdy ve druhé polovině soutěže.

Před začátkem sezony se v souvislosti s bojem o postup hovořilo hlavně o Roudném, Táboru, Milevsku a Kaplici, s Krumlovem ale nikdo nepočítal. Bylo jeho podzimní prvenství i pro vás překvapením?
Samozřejmě, to nikdo asi nečekal. Druhou věcí je, zda jim vydrží dech i na jaře.

Věříte, že dech vydrží Kaplici?
Byl bych špatný trenér, kdybych tomu nevěřil. Já osobně pro postup do divize udělám maximum – a jak poznávám kádr, mohu totéž tvrdit také o svých svěřencích. To zaujetí pro fotbal, nadšení hráčů i lidí kolem, ale i zázemí, které v Kaplici je, mě k optimismu opravňuje. I kvůli tomu by si Kaplice zasloužila, aby se tam divize zase vrátila.

Když je řeč o zázemí, jak se v Kaplici k fotbalu staví město? Cítíte jeho podporu?
Ač by ta otázka měla směřovat spíše na našeho předsedu pana Křivu, některé věci jsem i za tu krátkou dobu, co v Kaplici působím, už poznal. Vím, že město rozhodně vůči fotbalu není macešské a že ta podpora tam je. Co by třeba jiné kluby daly za to, kdyby se jim město staralo o stadion tak, jako tomu je v Kaplici…