Fotbalisty Dynama Č. Budějovice čeká v sobotu odpoledne zápas na Kladně, které je v lize o příčku níž na dvanáctém místě se stejným ziskem čtyř bodů.


Dres Kladna obléká i mladý útočník Jiří Jeslínek, jenž loni na podzim působil v Č. Budějovicích. A právě Jelínek zařídil ve třetím kole Kladnu zatím jediné vítězství v tomto ligovém ročníku, když v duelu s Viktorií Žižkov přispěl dvěma góly k výhře 3:2. „Jsem rád, že se mi to povedlo a že jsem se konečně trefil i v lize dospělých. Ale ještě důležitější je, že jsme vyhráli,“ říkal po klubový web. „Věděli jsme, že potřebujeme zabrat. Předtím jsme měli Teplice a Slavii, favorizované týmy. Teď stál proti nám poprvé papírově slabší soupeř, na kterého jsme si věřili víc,“ dodal Jeslínek.


Tři body by fotbalisté Kladna chtěli získat i v zítřejším zápase. České Budějovice totiž jsou jejich oblíbeným soupeřem, protože jak v minulém ročníku I. ligy, tak předtím i ve II. lize dokázali vyhrát všechny dosavadní vzájemná utkání!


„Věříme si, samozřejmě, je to náš poměrně oblíbený soupeř,“ zareagoval na vzájemnou bilanci obou týmů kladenský záložník Tomáš Cigánek, jednoznačnou výsledkovou převahu svého týmu v zápasech s Č. Budějovicemi ale nepřeceňuje. „To jsou jen takové řeči a čísla, pravda se ukáže na hřišti. Tam jdeme za stavu 0:0. A oba chceme vyhrát,“ upozornil. „Budějovice mají pořád sílu, i když už v jejich sestavě není Poborský,“ zdůraznil.
Trenéra Dynama Františka Straku zlá bilance svého týmu s Kladnem nechává ledově klidným . „Každá série jednou skončí,“ pokrčí rameny. „Pro nás musí být jediným cílem hrát na vítězství. Pokud bych vycítil, že hráči na to mají jiný názor, mohli bychom zůstat doma,“ říká rezolutně.


Budějovičtí fotbalisté dvou týdnů volna využili k tvrdému tréninku. „Trošku nám to v prvním týdnu narušil pohár, ale i ten měl pro nás význam,“ tvrdí Straka, jenž duelu v Horažďovicích využil k dalšímu poznání svých hráčů. „Další dny jsme řádně potrénovali a zapracovali i na taktických věcech, které chceme přenést na hřiště,“ sděluje kouč Dynama.

Hílek nebude

Ten v sobotu na Kladně bude postrádat Hílka (čtyři žluté karty), Tischlera (angina) a Zelenku (dlaha na ruce). „Všichni další hráči by měli být k dispozici,“ pochvaluje si budějovický kouč, jenž právě kvůli doléčení drobnějších šrámů a chorob už po zápase s Boleslaví reprezentační pauzu uvítal.
„Zcela fit je už i Jarda Černý, kterého trápily potíže s kotníkem. V pořádku je i Vozábal, jedeme v plné síle,“ vyzdvihuje Straka. „Samozřejmě, že kluci cítí únavu, dostali řádně do těla, ale to jinak nejde. Sliboval jsem, že to bude jízda, a to platí dál. Kluci si musí uvědomit, oč nám všem jde,“ burcuje František Straka své hráče. „Chceme na Kladně bodovat a já věřím, že uspějeme!“