„Hodně jsme si toho předsevzali, bohužel z toho nebylo nic vidět. Dostali jsme lekci a byli smeteni z placu. Doufám, že se to za mého působení už nestane,“ prohlásil na tiskovce po šokující prohře 1:5 trenér Straka.


I ti fanoušci, kteří zápas na Kladně sami neviděli, se mohli v televizním Studiu fotbal přesvědčit, že nebýt výkonu gólmana Kučery, mohla ta porážka být ještě daleko vyšší! „Mohli jsme klidně dostat patnáct gólů,“ podotkl budějovický gólman, jenž sám sebe výstižně označil za smutného hrdinu. „Podobný zápas jsme totiž odehráli v Jablonci, i tam jsme mohli dostat daleko víc gólů,“ připomněl.


Trenér Straka označil Kučeru za jednoznačně nejlepšího hráče týmu. „Nechápal jsem, co se dělo před ním,“ kroutil hlavou, když si promítal situace, kdy si nikým neatakovaní hráči soupeře dělali před Kučerou, co se jim zachtělo. Vše završil pátý gól, kdy na Kučeru běželi zcela sami hned dva hráči Kladna.
Budějovičtí fotbalisté sice měli na Kladně o poznání více hráčů s bohatými ligovými zkušenostmi (pět třicátníků a pět hráčů nad stovku ligových zápasů), jenže tentokráte nad určitě potřebnými zkušenostmi na celé čáře vyhrály rychlost a elán kladenských mladíků (sedm hráčů od 18 do 23 let!).

Dostali lekci

Podle trenéra Straky ale jeho svěřenci propadli nejen v rychlosti. „Dostali jsme lekci z důrazu, efektivity i nasazení. Tam jsme totálně selhali a já se za to všem fandům budějovického fotbalu omlouvám,“ netajil se budějovický kouč svým zklamáním. „Pro mne to byl neskutečný šok, v duchu by mě nenapadlo, že se můžeme tak prezentovat,“ nehledal emotivní kouč žádné výmluvy. „Prohra je krutá, leč zcela spravedlivá!“


Problémy v týmu jsou dle Straky hlubšího rázu, než se zdálo. „Budeme to řešit interně, ale slibuji, že podobné selhání už nedopustím,“ ujistil a jedním dechem dodal: „Když nehraje hlava, veškeré snažení jde vniveč. Ti, co mě znají, ale vědí, že já neuhnu ani o centimetr. Záleží na samotných hráčích, zda v tom najdeme společnou řeč.“


František Straka nevyloučil ani rázné zásahy do sestavy. „Ta otázka se samozřejmě nabízí, ale v tuto chvíli nedokážu na to dát konkrétní odpověď. Už teď ale mohu slíbit, že v neděli proti Žižkovu pošlu ty hráče, kteří budou schopni odjezdit celých devadesát minut „na plné pecky“. I když třeba nebudou mít takovou kvalitu,“ potvrdil.


Hráči Dynama si tudíž už na včerejším tréninku vyslechli jistě své, přesto je jejich kouč nechce zašlapat do země. „Nejhorší by bylo propadnout panice a beznaději,“ připomněl, že teď na jeho svěřence čekají dva klíčové duely doma se Žižkovem a Mostem. „Také fanoušky prosím o trpělivost. Bude líp,“ věří.