Tam jsme s odchovancem plzeňského fotbalu hovořili.


Jak došlo k vašemu kontaktu s Českými Budějovicemi?
Že o mne Budějovice mají zájem, mi oznámil můj manažer Chovanec, pak mi zavolal pan Rogoz a dopadlo to tak, že jsem teď tady, a uvidíme, jak to bude dál. Smlouvu tu ještě nemám, ale pokud vím, mělo by jít o hostování z Xanthi.

Podobně tomu bylo i na jaře, kdy jste hostoval v Bohemians?
Přesně tak. I tam jsem byl na hostování.

Byl jste v Bohemians spokojen?
Spadli jsme, takže o spokojenosti nejde mluvit. Bylo to hodně nemilé, protože tam chodily mraky lidí a byla tam skvělá atmosféra. Jak divácká, tak uvnitř klubu. Ani to ale sestup neodvrátilo. Škoda.

Je to radost, mít tak skvělé diváky v zádech?
Stoprocentně. Měl jsem radost, že jsem tam mohl hrát.

Pokud se Budějovice a Xanthi dohodnou, angažmá tady byste bral?
Jistě, proto jsem tady.

Znáte se víc s některými novými spoluhráči?
Petr Šíma hrál dlouhou dobu v Plzni, vyrůstali jsme spolu v dorostu, s ním se tudíž znám nejvíc. Dobře znám Honzu Svátka, z dorostu Mašáta, ale i další kluky.

Na jak dlouho máte v Řecku smlouvu?
Ještě na čtyři a půl roku.

Jak své působení v Xanthi vidíte? Hrál jste tam?
Ne. Byl jsem tam tři čtvrtě roku, ale šanci jsem bohužel vůbec nedostal. Nás tam bylo v kabině pětatřicet, každý chtěl hrát. Já se na hřiště nedostal, akorát jsem byl pětkrát na lavičce.

Když jste z Plzně do Řecka odcházel, měl jste asi jiná očekávání?
Pochopitelně. V Plzni, kde jsem s fotbalem jako malý žáček začínal, jsem hrál rok a půl ligu a tu jsem chtěl samozřejmě hrát i v Xanthi, které si mě v Plzni vyhlídlo. Jenže v Řecku jsem nehrál, a tak jsem odešel na hostování do Olomouce a pak do Bohemky.

V Budějovicích jste pár dní, jaké jsou vaše první dojmy?
Pocity mám zatím dobré. Kluci jsou super, tréninky perfektní, město krásné, takže uvidíme. Rád bych se tady chytil, prosadil se do kádru a ukázal, že fotbal hrát umím.