Před Křížkovou brankou byla hodně nepřehledná situace, jak jste ten gól viděl vy sám?
Byl tam přetažený centr na zadní tyč, Zbyňa Kvasnička míč výborně vrátil, před branku byla obrovská trma vrma, míč se šťastně odrazil ke mně a já ho mezi dvěma hráči soupeře prostrčil do brány.


Ten gól jste si nechal až na úplně poslední minutu zápasu, byla radost z něj o to ještě větší?
Určitě. Každý už byl v tu dobu smířen s remízou, která by pro nás znamenala nepříjemnou domácí ztrátu. Štěstíčko se na nás ale v pravou chvíli usmálo a my ty tři velice důležité body přece jen získali.


Šlo o jihočeské derby, byl to tudíž víc prestižní zápas než jindy?

Samozřejmě, hlavně pro kluky z Budějovic. Celý týden se o tom v mužstvu mluvilo, kluci se hecovali, vypsali i nějakou zvláštní prémii do kabiny. V Budějovicích působil i trenér Dejmal, navíc tam bydlí, takže i pro něj mělo utkání jistě patřičný náboj. Taky my, co jsme přišli z Prachatic, jsme se chtěli ukázat, protože trenér Musil nás v Tatranu trénoval. Všichni jsme toužili vyhrát.


Juniorka Dynama přijela s řadou hráčů, kteří už nakoukli do první ligy. Bylo i to pro vás větší motivací?
Proti béčkům ligových klubů vždycky je motivace, a to platilo i teď. Na druhou stranu, Budějovice přijely se samými mladými kluky, z užšího kádru áčka tam nikdo nebyl.


Bylo derby třeba tvrdší a agresivnější než jiné zápasy?
Myslím, že ani ne. Ale každý chtěl vyhrát, a tak se jezdilo. Byl trošku horší terén, takže to bylo taky hodně o bojovnosti.


Bylo hodně diváků, pomohli vám?
Lidi byli výborní, tlačili nás k tomu vítězství až do konce a povedlo se jim nás k němu dotlačit. Hodně nám pomohli.


Tabulka třetí ligy je velice vyrovnaná, takže si výhry z derby asi ceníte dvojnásob?

Přesně tak, protože každá ztráta doma je nepříjemná. My máme v tabulce pravdy minus jeden bod, a kdybychom nevyhráli, měli bychom minus tři. Teď nám stačí udělat bod venku a jsme na nule. Doma musíme vyhrávat, ale je pravda, že bychom už měli něco přivézt taky z cizího hřiště.


Třeba už v sobotu z Liberce?

Věřím, že ano. My venku hrajeme docela dobrý fotbal, ale nedáme góly, a pak dostaneme třeba deset minut před koncem gól a rázem se sesypeme. Anebo to otevřeme, vrhneme se dopředu a z brejků inkasujeme. Pak to dopadne jako v Chebu, kde těch 3:0 vypadalo jako debakl, ale my tam přitom sehráli vyrovnaný zápas, měli je na půli a měli i šance, jenže jsme je nevyužili. Snad nám to v Liberci vyjde.