Do posledního soutěžního kola stále ještě divizní klub SK Jankov na svých internetových stránkách informoval o příchodu trenéra Jana Koutského, jenž v příští sezoně povede A – mužstvo s Františkem Řezníčkem v krajském přeboru.

Jan Koutský byl loni na konci jara odvolán z funkce v Týně nad Vltavou a na podzim v posledním kole převzal Spartak Kaplice. Když aspirantovi na postup nevyšel úvod jara podle představ, kouč se brzy, už po třech kolech, z lavičky poroučel.


Těšíte se na nové angažmá?
Těším. Trochu jsem si od fotbalu odpočinul, i když celé jaro jsem stejně jezdil na různé zápasy jako divák. Už na podzim jsme se domlouvali s Frantou Řezníčkem – z Jankova se mi ozvali den poté, co jsem kývl Kaplici! Jankov nebyl v jednoduché situaci, neměl bych cestičku vymetenou, byla by to pro mne velká výzva. Asi bych to vzal, ale už jsem byl dohodnutý jinde.

Na druhý pokus už jste si s prezidentem klubu plácli.
Zatím jsme se dohodli na podzimní část. Výzva je to stejná, bez ohledu na to, že Jankov sestoupil. To u mne nehraje roli. Já se na práci u mužstva těším a uvidíme, jak se s tím popereme.

Kdo bude ve dvojici hlavní trenér a asistent?
Věci okolo mužstva teprve budeme řešit s manažerem Hrubým a s Frantou Řezníčkem. Měli bychom být rovnocennými partnery, každý z nás by měl mít na starost určitou část. Proto jsme zatím domluveni jen na půlrok, abychom viděli, jak nám to spolu bude klapat.

Znáte prostředí v Jankově dobře?
Detailně ne. Vím, že Franta Řezníček mužstvo zná lépe a to je obrovská výhoda, protože v letní přestávce nebude tolik času na testování hráčů. Ze své pozice si k tomu řeknu své, budu se snažit vnést do mužstva jiné, nové prvky a dobře je připravit na podzim v krajském přeboru. Zítra (ve čtvrtek, pozn.) máme v Jankově sezení, kde budeme dolaďovat některé věci, nejen ohledně kádru a přípravy.

Sledujete boj „vašeho“ Týna o udržení v krajském přeboru? Potká se na podzim s Jankovem ve stejné soutěži?
Způsob, jakým se se mnou v Týně rozloučili, jsem dodnes úplně nestrávil, ale klukům přeji, aby se zachránili. O mne tady vůbec nejde. Vím, co je to za průšvih, když se spadne do I. A třídy. Byl bych nerad, aby je postihl sestup. Vyhrát v neděli v Lažišti bude složité, ale nemohou počítat s tím, že Chýnov porazí Přešťovice! Hraje se ve stejný den, ve stejnou hodinu, proto musí dřít, bojovat naplno! Myslím si, že když budou dřít jako v Táboře, kde jsem je viděl, tak mohou vyhrát a zachovat si krajskou příslušnost.