Po sezoně kouč tvrdil, že má nabídky odjinud, z vyšších soutěží než je I. A třída. „Nabídky byly dobré,“ prohlašuje Moštek i dnes, „ale rozhodovala spíše práce a rodina. Všechny byly mimo Budějovice, anebo na takové úrovni, kdy už bych se musel fotbalu věnovat na plný úvazek. A já nechci své zaměstnání opustit,“ vysvětluje trenér SK Dobrá Voda u Českých Budějovic.


Kouč měl představu, v jakém složení by chtěl nadále vést mužstvo, a z jeho slov se zdá, že posily opravdu jsou na cestě, i když prozatím Moštek nechce být konkrétní: „Koupení ještě nejsou,“ nechce prozradit žádné jméno. Kádr z jara prý Dobrá Voda snad udrží. S jednou výjimkou: „Šulista půjde studovat do Francie,“ informuje kouč.


Hodně mladý tým, který se pohyboval ve středních patrech tabulky, by tak přes léto neměl doznat velkých změn. Ani Jan Kovačičín, jenž si z odchovanců stačil udělat největší jméno, se nemá k odchodu. „Toho mám doma zamčeného v trezoru a nepustím ho!“ říká rozhodným hlasem trenér Milan Moštek, čímž dává jasně najevo, že si odchovance vysoko cení. Případní zájemci by museli přijít s nabídkou, která by byla zajímavá jak pro hráče, tak pro klub – tak údajně zní interní dohoda. „Pokud vím, taková v poslední době nepřišla, jednalo se maximálně o krajský přebor,“ prohlašuje kouč. A dodává, že nadějný hráč při svém mládí nemá důvod, proč z I. A třídy za každou cenu utíkat. „Ještě na jaře jako osmnáctiletý hrál za dorost. Potřebuje rok dva, aby se mezi muži vyhrál,“ domnívá se trenér Dobré Vody Milan Moštek.