A jak se zdá, šanci předvést se v co nejlepším světle chytil pořádně za pačesy , protože po čtyřech dnech na herním soustředění v Rakousku se vedení Dynama rozhodlo příchod nadějného fotbalisty realizovat. „Slavia nechtěla o přestupu ani slyšet, a přestože my sice chceme mít v kádru hráče natvrdo, v tomto případě uděláme výjimku a kývneme i na roční hostování. Trenér Kmoch totiž o něj hodně stojí,“ řekl Deníku člen představenstva Dynama Jiří Kotrba a dodal, že Slavia nechtěla kývnout ani na opci. „Alespoň jsme se dohodli, že Kovařík bude moci v lize hrát za nás i proti své Slavii.“


Váš příchod do Českých Budějovic byl vskutku akcí „kulový blesk“: minulý týden v úterý jste ještě hrál v Písku za béčko Slavie, pár hodin nato už jste ale jel s Dynamem do Rakouska. Jak se to všechno seběhlo?
Pan Kotrba se byl v Písku podívat na náš zápas s domácím mužstvem sehráli, a večer mi pan Doležal oznámil, že Budějovice mají zájem, abych s nimi cestoval na soustředění do Rakouska.

Tak jste se sebral a jel?
Druhý den ráno v šest hodin mě pan Kotrba v Písku vyzvedl a dovezl do Budějovic. Odjezd na soustředění byl už v sedm ráno, takže jsem si prakticky jen přesedl do autobusu a pokračoval s mužstvem do Rakouska.

Jak jste na nabídku Dynama reagoval? Zaskočila vás, či spíše potěšila?
Až taková novinka to pro mne nebyla, protože už koncem minulé sezony mi volal pan Kmoch, že má trénovat Budějovice a že by měl o mne zájem. Já mu na řekl, že pokud by mi to ve Slavii s áčkem nevyšlo, že bych se odchodu do Budějovic určitě nebránil. Že je to pro mne šance a rád bych to zkusil.

Napadlo vás, když jste hrál koncem sezony za béčko Slavie na Složišti proti juniorce Dynama, že pár týdnů nato tam budete jezdit na tréninky?
To rozhodně ne, v té době jsem ještě o zájmu Budějovic nic nevěděl.

S jakými pocity jste na zmíněné soustředění do Rakouska odjížděl? V té době nebylo ještě vůbec jisté, jestli v Budějovicích zůstanete.
Zda zůstanu, či ne, o tom jsem v tu chvíli nepřemýšlel. Já byl šťastný, že si mě nějaký prvoligový trenér vybral. Moje přání samozřejmě bylo trenéra přesvědčit, že se ve mně nespletl, a chtěl jsem se o místo v týmu poprat.

Hodně jste si soustředění v Rakousku užíval?
V béčku Slavie jsem na takové úrovni nic podobného nepoznal. V Uttendorfu byly podmínky i vše kolem super.

Jak vás vzali hráči?
Chvíli trvalo, než jsme se na hřišti víc poznali. Bylo to něco nového, se svými novými spoluhráči se sehrávat. Snad to tak špatné to nebylo. Uvidím ale, co na to trenér.

Znal jste se víc s někým z mužstva?
V béčku Slavie jsem hrával s Michalem Šmídem.

Zažil jste ve Slavii i přípravu v áčku?
Třetí liga skončila později než první, já pak měl krátkou dovolenou a poté jsem šel do přípravy s béčkem.

Ani jste si za áčko Slavie nezahrál?
Jednou. Jak byl ten turnaj šampionů v Sazka Areně.

Jaká byla vaše cesta z Litvínova do Slavie?
S fotbalem jsem začal jako kluk v Litvínově, poté jsem hrál v Teplicích, Oseku a ve fotbalové škole v Mostu. Do Slavie jsem přišel ještě do dorostu a byl tam zhruba čtyři a půl roku.

V Rakousku jste hrál na levém kraji zálohy. To je váš oblíbený post?
V záloze většinou hraju vlevo, anebo ve středu. Třeba proti Fenerbahce jsem začal ve středu zálohy a pak se přesunul na levý kraj.

Trenér Kmoch si pochvaloval vaše standardky. To je vaše specialita?
Trenér říká, že zahrávání standardek je jedna z mých předností. Možná, že jo.

Úplně nový hráč v týmu a kopete standardky? To nebývá obvyklé…
To určitě ne. Každé mužstvo vždy má své exekutory.

A nemračili se na vás ti budějovičtí exekutoři?
Do očí mi nikdo nic neřekl.

Tomáš Sedláček po vašem rohovém kopu fal Turkům gól, ten se tudíž jistě nemračil…
Jenže zrovna ten roh já nekopal…

Zápas s Fenerbahce pro vás asi byl pořádným zážitkem?
Byl to pro mne hlavně pořádný skok – v úterý jsem hrál proti Písku a dva dny nato už proti druhobundesligovému Frankfurtu. Hlavně ale proti Fenerbahce to byl šok, protože já předtím hrál nejvíc tak před dvěma sty diváky a tady jich byly tak dva tisíce, navíc ale neskutečně bouřlivých. Ta atmosféra tam, to bylo něco nepředstavitelného!

Do Rakousku jste jel s cílem poprat se o setrvání v mužstvu. Teď už víte, že se vám to povedlo. Máte radost?
Rozhodně. Za takovou šanci jsem hrozně rád.

Hodně se na ligu těšíte?
Moc. Vím, že oproti třetí lize mě čeká daleko víc práce, ale je to pro mne velká výzva.

Dynamo ligu začne v Teplicích. Na rozjezd dost silný soupeř…
Tojistě, hlavně doma jsou silní. Už se nemohu dočkat…