Český Krumlov nadělil čtyři góly Bavorovicím

JIŽNÍ ČECHY - Ve 12. kole krajském přeboru fotbalistů pokračoval Český Krumlov ve velkém vítězném tažení, tentokráte jeho pohodu odskákali čtyřmi góly hosté z Bavorovic.

22.10.2007

Fotbalisté Roudného ukončili výhrou s Čížovou sérii neúspě〜chů: na snímku roudenský Vlásek uniká Gornickému.Foto: Fratišek Panec

Tábor – Dražice 1:1 (0:0) – Za velmi chladného počasí fotbal diváky Na Svépomoci nerozehřál. Hrál se nezáživný, sotva průměrný fotbal krajské úrovně. Hosté nikam nespěchali a zodpovědně bránili na vlastní polovině. Domácí v roli favorita podali žalostný výkon. Brankově se zadařilo až v závěru utkání, kdy nejprve hosté po hrubé chybě domácí obrany vstřelili v 80. minutě vedoucí branku Vinklárkem, ale domácí za čtyři minuty vyrovnali, když centr z levé strany zužitkoval hlavou Stoszek. Ani přes drtivý tlak v závěrečných minutách nedokázali domácí vstřelit vítěznou branku. Za předvedený výkon si ovšem ani jedno mužstvo nezasloužilo vyhrát. ŽK 0:1, rozhodčí Peterka, 80 diváků. (bert)

Č. Krumlov – Bavorovice 4:0 (1:0) – Od začátku zápasu se hrál oboustranně dobrý fotbal, domácí kombinovali a hosté hrozili rychlými brejky přes Vokurku a Melichara, ale bez šance. Ve 20. min. dal Flöring z penalty za ruku na 1:0 a domácí i nadále hrozili, Svoboda, Benc, Vacek, Čábela i Boháč ale kvůli nepřesnosti a dobře chytajícímu Smejkalovi skóre nezměnili. V 53. min. předvedl úžasnou individuální akci Peťule, který si pohrál se třemi beky a přeloboval Smejkala - 2:0. Domácí v tlaku pokračovali a v 55. min. Čábela centrem našel ve vápně Boháče – 3:0. Po dvou nájezdech hostí (Melichar, Vokurka) byl na druhé straně v 85. min. Peťule sražen Smejkalem, jehož protějšek, gólman Slavoje Plachý, dal z penalty na konečných 4:0. ŽK 2:5, ČK: 80. Boháč – 56. Třeštík, rohy 7:0, střely 15:3, rozhodčí Kaštánek, 220 diváků. (šva)

Olešník – Přešťovice 0:4 (0:2) – Domácí tým vstoupil do utkání velice aktivně a během úvodní čtvrthodiny si vypracoval tři vyložené šance, bohužel však ani jedna z nich nebyla využita. Hosté poprvé zahrozili ve 24. minutě, kdy se z trestného kopu trefil přesně Šroub. Tentýž hráč vstřelil i druhou branku Přešťovic ve 38. minutě, tentokrát z penalty, nařízené za ruku. Do druhého poločasu domácí nastoupili se snahou otočit nepříznivý výsledek, ale hosté z brejku trestali. V 58. minutě Schánělec zvýšil na 0:3 a v 67. minutě stanovil konečný výsledek Horejš. ŽK 2:2, rozhodčí Jelínek, 80 diváků. (bar)

Vodňany – Hluboká 0:3 (0:0) – Ve 3. min. trefil z přímého kopu Klíma břevno domácí branky, v 10. min. hostujícího Langa vychytal Novák. Po těchto dvou šancích hostí byli domácí do konce první půle lepší, jenže jejich akce končila většinou před vápnem hostí a ve 43. min. šla Benešova střela těsně vedle. Hosté o své výhře rozhodli po změně stran třemi góly během patnácti minut: 55. Kuta z rozehraného přímého kopu 0:1, 60. přidal Povišer druhý gól, 69. po chybě domácí obrany pečetil Klíma na 0:3. ŽK 3:3, 90 diváků, rozhodčí O. Jaroš. (pet)

Roudné – Čížová 1:0 (1:0) – Domácí ke třem bodům dovedla velká vůle ukončit mizernou sérii remíz a proher. Pomohl jim k tomu i zkušený harcovník Vogl, který přišel z B-týmu, uzdravený Stejskal a střelec Šafránek. Ten také zápas ve 42. min. rozhodl, když se nejlépe zorientoval ve vápně a míč napálil do šibenice. Po pauze, kdy se opět zranil špílmachr Stejskal, domácí trochu vypadli z role a Čížová získala navrch. Hlavně její kapitán Miklavčič měl několikrát vyrovnání na dosah, narazil však na výtečného gólmana Kerla a bojovnost jeho spoluhráčů. ČK 1:0 (87. Šafránek, 90 diváků, řídil Machovec. (zz)

Kaplice – Týn 6:0 (2:0) – Od úvodních minut byli domácí lepší, to potvrdili i gólově. Ve 13. minutě se trefil Cahyna, v 17. Lukáš Pulec. Hosté si v prvním poločase nevytvořili žádnou vážnější šanci. I úvod druhého poločasu ovládli domácí. Ve 47. Krůček zvýšil na 3:0 hlavou, ve 49. po nahrávce Houšky Janků dal na 4:0, největší šanci skórovat měli hosté po hodině hry, rozehrávali po malé domů, střelu Meidla Kopřiva vyškrábl. Za minutu Kokeš tečovanou střelou upravil na 5:0 a v 63. Koutský hlavou završil půltucet. Střely na branku 12:3, mimo 6:3, rohy 10:6, ŽK 0:2, rozhodčí štuk, diváků 170. (gr)

Lažiště – Milevsko 1:3 (1:3) – Domácí se o lepší výsledek připravili hlavně svou nedisciplinovaností. V zápase nasbírali sedm žlutých karet a k tomu dvě červené. Hosté se ujali vedení v 19. min. Masopustem z penalty. Ve 29. min. vedení zvýšil Komárek a tentýž hráč ve 34. min. upravil na 0: 3. Ve 40. min. se domácím podařilo snížit Brzobohatým z penalty. Druhý poločas se hrál jen z povinnosti, hosté hrající proti devíti snadno zápas kontrolovali. Rozhodčí : Pečenka, 50 diváků, ŽK: 7: 1, ČK : 2: 0 Hodina, Pěsta). (dop)

Chýnov – Čkyně 0:1 (0:0) – Rozhodnutí přišlo až v 91. minutě! Z trestného kopu se trefil z hranice šestnáctky Vondrášek a hosté se radovali. Domácí pokračovali v nevýrazných výkonech, potřetí za sebou doma ztratili všechny body. V 10. minutě netrefil domácí Havel ve vyložené šanci centr Kupce, o 2 minuty později volný Krump hlavičkoval vedle, v 18. trefil Valášek břevno. Hosté zahrozili ve 36. Provodem, ale Kvěch stačil jeho střelu vyrazit. Ve druhé půli hosté hrozili nebezpečnými brejky a domácí se čím dál více trápili. V 61. šel z úhlu sám na branku Kubec, ale nedal, na druhé straně Kvěch kryl nebezpečné střely Kotouze a Provoda. ŽK 4:4, 100 diváků, rohy 8:2, rozhodčí Herzog. (kul)