Táborská série stále nekončí

Jižní Čechy - Fotbalisté Tábora zůstavají suverény krajského přeboru, když v dosavadním průběhu soutěže neztratili ani bod. Poslední místo se stále nepodařilo opustit katovické Otavě, která v sobotu na domácím hřišti podlehla nejtěsnějším rozdílem Chýnovu.

22.9.2008

Ilustrační snímek.Foto: Deník/ Kurzweil Luboš

Vodňany – Kaplice 0:2 (0:2) – Hned v úvodu utkání (5. a 8. min.) nevyužil své šance domácí Gažák. Zvláště ta první volala po gólu, když byl sám před brankářem Kopřivou. V 19. min. Kollár napodruhé překonal domácího brankáře Nováka - 0:1. Kaplický Lesňák ve 33. min. zvyšoval po úniku křížnou střelou od tyče již na dvoubrankový rozdíl. Za tři minuty byl za faul před vápnem na Lesňáka vyloučen domácí gólman Novák. Po změně stran šel pod sprchy jeho spoluhráč Martínek. Hosté však dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Jen Kollár pálil čtyři minuty před koncem do tyče.
Rozhodčí Pípal, žluté karty 2:1, červené karty 2:0 (36. Novák, 55. Martínek), 100 diváků. (pet)

Jankov – Týn 2:0 (0:0) – Domácí tentokrát nenechali nic náhodě. Od začátku byli aktivnější než soupeř. Už v 6. minutě utekl po levé straně Koutský, vystřelil, ale Švejda kryl. V 16. minutě se hostující Vařil probil středem, vystřelil vedle, ve 20. opět domácí Koutský z přímého kopu na hranici velkého vápna vypálil, jeho rána se otřela o horní roh branky. Pak domácí hosty přehrávali, ale po šancích P. Stejskala a B. Bürgera se skóre neměnilo. Uhodilo až ve 48., kdy obránce zahrál při výskoku ve vápně nepochopitelně rukou nad hlavou a z penalty se P. Stejskal nemýlil – 1:0. V 53. dobře hrajhcí P. Stejskal utekl po pravé straně, ale přehodil brankáře i branku. V 78. minutě prošel Koch (vrátil se po roce a půl po zranění, na hřiště přišel v 75. minutě) celým hřištěm, udělal kličku do středu a tvrdou střelou po teči obránce dal na 2:0.
Diváků 80, ŽK 2:2, rozhodčí utkání Jaroš . (mrk)

Roudné – Tábor 0:2 (0:1) – Domácí sehráli nejlepší podzimní zápas, a přesto prohráli. Rozhodly o tom dvě chyby v defenzivě: ve 37. min. minul Strapáč míč a Fořt proměněným sólem otevřel skóre. V 53. min. pak Levora dával po Fojtově dlouhém průniku z úhlu prakticky do prázdné branky – 0:2. Přitom Tábor si sám moc šancí nevytvořil. Měl ale výbornou obranu v čele s gólmanem Blažkem a trpělivě čekal na chyby. Roudné si během hry vypracovalo několik velmi nadějných příležitostí, ale Nekvinda, Nohava, Píša ani Pintér je neproměnili. Velmi kvalitní zápas se přesto stovce promrzlých diváků musel líbit.
Rozhodčí Kaštánek, žluté karty 4:1, červená karta 1:0 (83. Cahyna po druhé ŽK), 100 diváků. (zz)

Čížová – Č. Krumlov 2:1 (2:1) – V zápase dobré úrovně, v němž Čížová byla po celý první poločas lepším týmem, se hosté ve 20. min. po Zvěřinově přímém volném kopu ujali vedení. Domácí tlak ještě zvýšili a ve 28. min. po Slezově centru Miklavčič vyrovnal hlavou na 1:1. Za dvě minuty Sleza uvolnil Rybáka, jenž nedal krumlovskému gólmanovi Šillerovi šanci – 2:1. Ve 35. min. Sleza střílel do prázdné brány, jenže Svoboda stačil vykopnout na roh. Ve druhém poločase hosté ovládli hru, dokonce šli Zvěřinou dvakrát sami na brankáře, avšak gólově se neprosadili.
Rozhodčí Macko, žluté karty 2:2, 60 diváků. (jev)

Hluboká – Dražice 2:0 (0:0) – Domácí byli po celý zápas lepší, o výhře ale rozhodli slepenýma dvěma góly až po hodině hry. Šance přitom měli: v 11. min. se R. Janoušek hezky uvolnil, pálil ale vedle, šest minut nato mířil těsně mimo branku i L. Dudek a netrefil se ve 37. min. ani R. Janoušek z přímého kopu. Dvě minuty předtím měli první šanci hosté, brankář Matoušek ji ale Fořtovi zlikvidoval. První gól Hluboké dal v 63. min. D. Vácha po trestném kopu R. Janouška. Hned po rozehrání získali domácí míč, L. Dudek po krásné kombinaci uvolnil R. janouška, jenž s přehledem zvýšil na 2:0. Osm minut před koncem střídající K. Vácha po Povišerově centru zblízka hlavou trefil tyč a v 88. min. ve vyložené šanci neuspěl hostující Ursacher, gólman Matoušekl nohou zachránil.
Branky: 63. D. Vácha, 64. R. Janoušek. ŽK 2:0, 90 diváků, řídil Hodánek. (pm)

Lažiště – Čkyně 1:1 (0:0) – Domácí i po sobotě stále čekají na první výhru, vzhledem k vývoji zápasu však remízu brali. Šumavské derby bylo tvrdé a patřičně vyhecované, o čemž nejlépe svědčí počet udělených karet (třináct žlutých a tři červené). Hosté vedli od 61. min. zásluhou hlavičky Krále. V hektickém závěru utkání si po vyloučení domácího Pasáka mužstvo Lažiště vytvořilo obrovský tlak a v první minutě nastaveného času se mu podařilo Hrbkem vyrovnat. V 95. min. mohl o vítězství oslabených hostů rozhodnout Kotous, jehož střela však olízla tyč.
Rozhodčí Rinth, žluté karty 7:6, červené karty 1:2 (85. Pasák po druhé ŽK – 65. Ketzer po druhé ŽK, 75. Tesař za faul), 120 diváků. (laž)

Katovice – Chýnov 0:1 (0:0) – Prakticky celý první poločas se hrál na polovině Chýnova, branku však domácí hráči, kteří v týdnu absolvovali důrazný pohovor, vstřelit nedokázali. Blízko k radosti měl Strnad, jenž neproměnil sólový nájezd. Úspěchem neskončily ani tvrdé střely Januse a Krejčíka. I ve druhém dějství pokračoval tlak domácích a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy Katovice vstřelí branku. V 86. min. zastavilo střelu Krejčíka břevno. Trest pro domácí přišel ve druhé minutě nastavení. Po nedohraném osobním souboji ve středu hřiště přišel rychlý gólový brejk Švehly, který byl v tu chvíli na hřišti pouhé tři minuty.
Rozhodčí Tůma, žluté karty 1:1, 80 diváků. (haj)

S. Ústí B – Bavorovice 2:2 (1:1) – Ve třetím domácím duelu sestavu rezervy Ševců vyztužili dva pendlové z A–mužstva, chyběl naopak Jan Chotovinský. Bavorovice těžily z kreativity kapitána Třeštíka a ataků nebezpečného útočníka Melichara, jenž ve 25. min. otevřel skóre. O osm minut později domácí vyrovnali, když kapitán Vesecký proměnil pokutový kop za podražení Anděla. V 62. min. se střelecky prosadil Samec, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Už se zdálo, že domácí získají tři body, když minutu před koncem kapitán Třeštík z trestného kopu vyrovnal na konečných 2:2.
Rozhodčí Herzog, žluté karty 3:1, 50 diváků. (boš)

22.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář montér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Společnost ČEZ Energoservis spol s r.o. hledá zaměstnance na pozici Elektrikář - montér., , Požadujeme:, - Minimálně 2 roky praxe v oboru elektro, na JE vítána, - vyučen/ÚSO elektro, - Vyhl. 50/78 Sb. §6 do i nad 1000V , - Aktivní osobnost se zájmem se neustále vzdělávat, zodpovědnost, samostatnost, pracovitost, , Pracovní náplň:, - odborné práce zejména na VN motorech elektrárenských objektů, - realizuje údržbu v době odstávek jaderné elektrárny, - Zajišťuje opravy poruch na zařízení aj., , Nabízíme:, - Pět týdnů dovolené, - Příspěvek na stravu, - Příspěvek na penzijní připojištění , - Bezúročné zápůjčky ze sociálního fondu, - Podpora při pracovní neschopnosti, - Čtvrtletní odměny, - Odměna za hospodářský výsledek, - Vzdělávací kurzy a školení, , Uchazeč o zaměstnání poskytnutím osobních údajů společnosti ČEZ ENERGOSERVIS uděluje dle Nařízení o ochraně osobních údajů a v souladu s právními předpisy v platném znění souhlas s jejich zpracováním za účelem účasti ve výběrových řízeních a získání zaměstnání. Osobní údaje budou uchovávány po dobu 6 měsíců. Po uplynutí této doby a v případě dalšího zpracování vašich údajů budete osloveni s žádosti o poskytnutí nového souhlasu.. Pracoviště: Čez energoservis spol. s r.o. - je temelín, 373 01 Temelín. Informace: Ludmila Kosmáková, +420 725 658 787. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: úklid společných prostor, pokojů, vhodné i pro OZP, Zam. výhody: stravenky, Kontakt telefonicky (8:00 - 16:30 hod.) nebo osobně na adrese Novohradská 3, České Budějovice. Pracoviště: Stavounion, akciová společnost - pracoviště novohradská, Novohradská, č.p. 394, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Petr Svoboda, +420 602 125 110. Informační technologie - Informační technologie Administrátor 25 000 Kč Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí JUNIOR DevOps ADMINISTRÁTOR. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: správa serverů a databází, správa sítí, průběžná integrace (CI), správa zálohování, zabezpečení, Technologie: Linux, Apache, NGINX, SaltStack, Docker, Kafka, SSO, LDAP, Redis, Influx, MySQL, Kubernetes, Git, Gitlab, Zaměstnanecké výhody: přátelský kolektiv, neformální atmosféra, flexibilní pracovní doba, práce z domova , Kontakt jobs@fiedler.company nebo telefonicky v pracovní dny 9:00 - 16:00.. Pracoviště: Fiedler ams s.r.o., Lipová, č.p. 1789, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Eva Adámková, +420 723 008 050. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 120 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nástup dle dohody, mzda bude upřesněna při osobním jednání, ŘP"C", profesní průkaz, místo výkonu práce Jihočeský kraj.. Pracoviště: Jihočeská stavební spol. s r.o. - pracoviště české budějovice, Rudolfovská tř., č.p. 202, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Kolář, +420 603 522 340.

Jan Hájek, ředitel závodu Okolo jižních Čech.

Rozhovor s Janem Hájkem, ředitelem závodu Okolo jižních Čech

Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 3:1
6

David Ledecký hattrickem rozhodl

-

Motor konečně zlomil jihlavské prokletí a Duklu porazil po deseti porážkách

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru sedmnáctého kola první Chance ligy nad Duklou Jihlava po výborném výkonu 4:1 a ukončili tak deset zápas trvající sérii porážek s tímto protivníkem. Již ve středu nastoupí Jihočeši k dalšímu utkání v Praze na Slavii (18).

-

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

Plavci „stíhali“ sami sebe

České Budějovice – Při Velké ceně Brna jako součásti Českého poháru v plavání uspěla z Jihočechů nejvíc Karolína Šimková z j. Hradce. Ve finále na 200 prsa byla pátá jako druhá česká závodnice výkonem 2:34,34 (1:14,67), ve svém druhém nejlepším letošním čase, když v rozplavbě měla 2:35,77.