Malše Roudné – Netolice 1:2 (0:2), za Roudné Cahyna.

„Obě branky jsme obdrželi po hrubých individuálních chybách. Netolice hrály dobrý, běhavý fotbal s rychlými protiútoky. My jsme doplatili na neproměňování šancí,“ shrnul trenér roudenských fotbalistů Marcel Tomášek, jehož mužstvo nastoupilo do druhého poločasu se sedmi novými hráči. Podle Tomáška se všechny chyby dají odstranit. „V sobotním turnaji v Lomnici dáme znovu šanci všem hráčům, včetně těch, kteří ve středu svým výkonem zklamali,“ ujistil.


Jankov – Olešník 3:1 (2:1), za Jankov P. Stejskal 3.

Trenér Jankova Jan Koutský byl po utkání v Žabovřeskách, do něhož se v dresu jeho týmu zapojilo patnáct hráčů, spokojen. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme chvíli měli navrch my, jindy soupeř, který hrál po celé utkání velmi dobře. Výsledek je ale určitě zasloužený,“ je přesvědčen Koutský, podle něhož příležitost se ukázat dostali další hráči, kteří nebyli na turnaji v Olešníku. „Mužstvo se nám tak pomalu skládá dohromady,“ uvádí jankovský kouč.

„Ve středu jsme předvedli několik fotbalových okamžiků, jiné věci je ještě třeba dopilovat,“ uvědomuje si. „Máme příjemné starosti s obsazením postu brankáře. Proti Olešníku nemohl nastoupit Petr Wolek, a celý zápas tak odchytal Pavel Janků, jenž podal solidní výkon,“ chválí trenér Koutský, jehož potěšil také výkon 25letého útočníka Petra Stejskala, jenž vstřelil všechny góly svého mužstva.

Svůj první zápas za Jankov odehrál Michal Nedvěd z juniorky Dynama. „Mrzí mě, že nemohl nastoupit Láďa Bernát, který byl v práci,“ konstatuje Koutský. Dodal, že v Jankově dosud nemají jasno o osudu Ondřeje Janouška, jenž naposledy hrál za Prachatice.

Na fotbalisty Jankova čeká v nejbližším týdnu hned trojí prověrka sil. O víkendu se zapojí coby pořadatelé do holašovických Selských slavností, ve středu se v přípravě utkají s Prachaticemi a příští sobotu hrají na Borku v Českém poháru se Slavojem Hrdějovice.

Martin Mls