Tým, který bojuje o záchranu, si lepší start nemohl přát. „Je to velice důležité vítězství, navíc mě těší několik věcí,“ svěřil se trenér vítězů Vojtěch Brozman. „Za prvé jsme si něco řekli a hráči to dodrželi. Za druhé nám hráli v základu dva sedmnáctiletí. Jeden z nich, brankář Šmitmajer, se v zimě jevil dobře, proto dostal příležitost a čapnul ji za pačesy! Odchytal náš první zápas s nulou v sezoně, o to víc mě výsledek těší!“ pochvaluje si týnský lodivod Vojtěch Brozman.

Mladí do hry

Do mužstva, které má za prvotní cíl záchranu v soutěži, se překvapivě zapojilo hned na úvod jara několik dorostenců najednou. To v klubech, ohrožených sestupem, nebývá vůbec obvyklé.

„Mladí mě potěšili,“ konstatuje trenér Brozman. „Už v 5. minutě, kdy se zranil Boček, šel na hřiště Plojhar a v průběhu utkání střídal Šálený (oba ročník 1992, pozn.),“ upozorňuje kouč, jenž si může dovolit začlenit mladíčky také proto, že kostru týmu tvoří ostřílení fotbalisté. „Máme střední generaci, kterou tvoří Maruška, Vařil nebo Vornay a pak ty starší – Hrdinu, Blümla, Káška,“ připomíná Brozman. Extáborský rutinér Vladimír Kášek posílil mužstvo během zimy.

Vltavotýnští první překážku na cestě, která jistě bude ještě nelehká, sice sebevědomě překonali, pořád je to ale teprve začátek. „Hlavně, abychom neusnuli na vavřínech,“ varuje trenér Vojtěch Brozman, „a znovu se pokusili urvat body, protože jaro bude velice těžké!“

Sotva fotbalové jaro vypuklo, změří Olympie síly s krajskou špičkou. „Teď jedeme do Kaplice a máme doma Tábor. Jsou před námi náročné zápasy, na druhou stranu hrát se dá s každým,“ je přesvědčen Brozman.

Na podzim neúspěšná série zlomila vaz jeho předchůdci na lavičce, Vladimíru Suchanovi, a došlo k výměně trenérů. „Doufám, že já budu mít trochu více štěstí,“ přeje si Vojtěch Brozman. Na první pohled odvážný tah se zařazením mladičkého gólmana mu vyšel skvěle. Ačkoli měl k dispozici zkušenější Spěváka se Švejdou, nasadil v premiéře mezi tyče Šmitmajera.

A měl šťastnou ruku. „Máme tři vyrovnané brankáře. Ti dva starší měli odchytáno zhruba stejně; Robert Spěvák o trochu méně, protože byl zraněn. Střídal jsem je,“ říká trenér, jenž po úvaze ukázal na nejmladšího z tria. „Sledoval jsem, že mladý Jakub hraje suverénně nejlépe nohama, dokonce si myslím, že z gólmanů nejlépe v celém krajském přeboru! Předvedl rychlé nohy a dobré vybíhání,“ vysvětluje Vojtěch Brozman svoji sázku na Šmitmajera. „Držím mu palce, aby tak pokračoval. Je to poctivý kluk, který nevynechá jeden trénink,“ uzavírá trenér FK Olympie Týn nad Vltavou.