Ani třetí Roudné na svém hřišti nezastavilo spanilou jízdu fotbalistů FK Tábor, kteří ani v sedmém kole krajského přeboru nezakolísali. Stále ještě neztratili ani bod.

Přitom Táborští k Malši přijeli bez několika hráčů ze základu. „Chyběli Grombíř, Holan a Löffler,“ upřesnil trenér Josef Barda a dodal, že ještě v den zápasu ráno měl horečku Kukač a střevní potíže Levora a gólman Blažek. „Přijeli jsme si pro bod, proto jsme se dopředu moc netlačili a chtěli hrát víc zezadu. Chodili jsme do brejků a ze dvou z nich dali i dva góly, proto jsme vyhráli,“ pochvaloval si kouč hostí.

Domácí tudíž měli po většinu času opticky více ze hry a měli i několik šancí (Nekvinda obešel ve 12. min. gólmana, z úhlu ale odkrytou branku netrefil, ve 36. min. po Nekvindově centru Ryneš hlavou přestřelil, ve 43. min. Nekvinda po Pintérově uličce už mířil přesně, brankář Blažek ale bravurně vyrazil na roh).

Zhustili střed

Tábor vsadil na hru s jedním hrotem a pěti záložníky. „Cílem bylo ovládnout střed hřiště, a to se nám docela dařilo. Soupeř pak musel míče nakopávat, a protože na naši obranu je spoleh, nám se to hodilo. Věděli jsme, že Pintér si chodí pro balony, to jsme chtěli eliminovat,“ odtajnil stanovenou taktiku Barda.

I bez některých opor Tábor potvrdil roli suveréna soutěže. „Naskočili kluci, kteří ještě loni hráli za dorost. Nebylo to pro ně lehké, ale myslím, že to zvládli,“ soudil kouč hostí, jehož svěřenci soupeře školili v efektivitě a účelnosti: první gól dal pohotově Fořt po dlouhém Kosově centru a Strapáčově minele, druhý Levora po ukázkové Pávcově akci.

Efektivitu hostí ocenil i domácí kouč Marcel Tomášek, jenž přes své zklamání hodnotil zápas střízlivě. „Oni dvakrát třikrát vystřelili na bránu, to jim ale stačilo,“ konstatoval. „Řekl bych, že první půli i polovinu té druhé jsme měli více ze hry. Jenže do šancí jsme se moc nedostávali a v závěru už neohrozili bránu. Pár možností jsme měli už jen po standardních situacích.“

Nervóznější atmosféru, která utkání provázela, domácí kouč hodnotit nechtěl: „Bylo to tvrdé utkání, z jedné i druhé strany. Nějaké karty jsme asi dostat nemuseli, ale komentovat bych to nechtěl.“

Ač se část diváků hněvala, trojice sudích zápas zvládla.

Nic zatím není hotovo

První gól Tábora dal Roudnému 26letý Daniel Fořt.

Čekal jste, že míč po tom dlouhém centru může propadnout až k vám?
Čekal. Já totiž koukal na beka a byl si jist, že to netrefí a že ten míč prolítne až ke mně. Já se snažil jen trefit bránu, a to se mi povedlo. Míč prošel, myslím si, pod gólmanem.

Neříkejte, že jste počítal i s tím, že míč může Kerlovi projít pod tělem…
Chtěl jsem střílet po zemi. Kerl je dlouhán, a tak jsem se snažil to tlačit na zem a trefit bránu.

Vám chyběli někteří klíčoví hráči, mají ty tři body ještě větší cenu?
Tak určitě. Chyběli nám lidi ze základu, ale jsou tu další, kteří je zastoupili. A odvedli dobrou práci. Ti, co nastoupili, hráli dobře.

Čím si vysvětlujete, že letos Tábor tak válí?
My jdeme zápas od zápasu a nekoukáme, koho máme za týden. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Zatím se daří, ale nic zatím není hotovo. Vyhráli jsme sedmý zápas, to je hezké, to ale ještě nic neznamená.

Dali jste si postup za cíl? Táboru by divize slušela?
Tak s tím souhlasím, ale do postupu nás nikdo netlačí. Jak říkám, jdeme zápas od zápasu a uvidíme, co z toho vyplyne.⋌ (ort)

Líp mi to dát nemohl

Druhým gólem vítězství svého týmu pečetil 28letý Karel Levora.

Velkou zásluhu na vašem gólu určitě má i Pávec. Souhlasíte?
My šli z hloubi pole do rychlého protiútoku, Pávec míč výborně potáhl a já doufal, že mi to skrz ty beky dá. Prošlo to tam ideálně a já se štěstím dal gól.

Se štěstím? Vypadalo to dost suverénně?
Šlo to těsně kolem brankáře, mohl to tečovat.

Ale vypadalo to, že jste ho chtěl obstřelit. Že víte, co děláte.
Střílet vedle něj jsem chtěl. Nic jiného s tím nešlo dělat. Naštěstí jsem trefil bránu, a přestože tam ještě obránci dobíhali, míč už ale nestihli.

Tu přihrávku za beky vám Pávec nasměroval v pravý čas, ne?
Dal mi to přesně do běhu. Ani ofsajd to nebyl, dostal jsem to přesně na hraně. Řekl bych, že líp to dát už ani nešlo.

Hra na jednoho útočníka byla speciální taktikou na zápas v Roudném?
My takhle hrajeme většinu zápasů. Snažíme se hrát zezadu na nulu a vždycky nějaký ten gól dát.

Zatím vám to vychází stoprocentně. Sedm zápasů, sedm výher. Už se začíná v Táboře nahlas mluvit o divizi?
Ještě je do konce sezony hrozně moc zápasů. Uvidíme, jak se bude tabulka dál vyvíjet. Po podzimu už možná budeme vědět víc.⋌ (ort)