Obrovské překvapení se odehrálo v rámci 18. kola krajského přeboru na stadionu českokrumlovského Slavoje, kam přijel vedoucí Tábor. Domácí fotbalisté zapomněli na týden starou porážku v Týně nad Vltavou a zvítězili nad lídrem soutěže 4:2, když se mohli opřít o vynikající výkon Karla Zvěřiny, jenž zaznamenal hattrick! Stejný kousek předvedl v duelu proti Lažišti i katovický Petr Janus.

Kaplice – Týn 3:0 (1:0) – Hosté nastoupili už s expíseckým Brozmanem. Zahrozili již v 10. minutě, ale po centru Vornaye hlavou minul Vařil. Hra byla vyrovaná a ve 26. min. po centru Hejny M. Pulec poprvé překonal Šmitmajera. Klíčový monent přišel po půlhodině. Hostující Kášek fauloval M. Pulce, který by šel sám na bránu, a byl vyloučen. Z následujícího trestného kopu M. Pulec trefil břevno. Ve druhé půli se hosté soustředili na defenzívu a na brejky, šance ale nepřicházely. Od půlky druhého poločasu hosty výrazně podržel Šmitmajer při střelách Románka, Záveského a M. Pulce. V 76. min. mohl Týn vyrovnat. Na branku šel sám Hrdina, ale tvrdou střelu poslal nad. Definitivně rozhodla poslední desetiminutovka. V 81. min. po rohu usměrnil Klučkovu hlavičku L. Pulec a v 88. min. po rohu Záveského hlavou zvýšil Flöring na 3:0.
Žluté karty 1:2, ČK 0:1 (30. Kášek), střely na branku 9:0, 250 diváků, rozhodčí Kaštánek. (lg)

Č. Krumlov – Tábor 4:2 (2:0) – První poločas ovládli fotbalisté domácího Slavoje, kteří během něj stihli vstřelit dvě branky. Ve 33. min. Vacek zužitkoval skvělou práci Beránka s Boháčem a dopravil míč do sítě – 1:0. Pak již začal střelecký koncert Zvěřiny, který se ve 39. min. trefil zpoza šestnáctky k pravé tyči. Ve 46. min. táborský Rabiňák netrefil odkrytou krumlovskou svatyni, ale v 54. min. se Picka nekompromisní ranou nemýlil - 2:1. Dvě minuty nato zastavil průnik domácího Špáta faulem za červenou kartu táborský kapitán Kučera a nařízenou penaltu Zvěřina s přehledem proměnil – 3:1. Euforii Slavoje sice zchladil v 62. min. laciným gólem střídající Fojt, ale poslední slovo měl v 81. min. Zvěřina, jenž zakončoval do prázdné brány – 4:2.
Branky: 39., 56. a 81. Zvěřina, 33. Vacek – 54. Picka, 62. Fojt. ŽK 3:4, ČK 0:1 (Kučera), rozhodčí Hoch, 250 diváků. (fl)

Dražice – Vodňany 1:2 (1:0) – Začátek utkání v Táboře patřil hostům, ale hned z prvního protiútoku ve 4. minutě dali domácí na 1:0, když střelu Peclinovského dorážel Novotný. Do přestávky pak byla hra vyrovnaná. Po změně stran byli lepší hosté. V 70. minutě z penalty za faul vyrovnal Šafránek a v 86. minutě rozhodl Vokatý.
Žluté karty 2:2, 40 diváků, rozhodčí Macko. (kr)

Čkyně – Roudné 2:1 (0:1) – Už v 11. min. Pintér z tr. kopu z levé strany přízemní střelopu propálil vše, co mu stálo v cestě a dostal hosty do vedení. Ve 43. minutě měli dvě šance domácí fotbalisté. Brankáře Kerla nejprve překonal Fleischmann, ale u tyčky ho zastoupil Šolc. Vrácený míč na zadní tyč dorážel Kvapil k tyči, ale Kerl výborně zachránil. Po změně stran si v 58. min. centrovaný míč zpracoval Kuneš, narazil Svátovi a ten z první vyrovnal. V 72. min. se zranil hostím Pintér a od té doby během tří minut měli domácí tři tutové šance. Dvakrát Kotous a jednou Rosič, ale ani jednu nevyužili. V 87. min. dostal červenou kartu hostující Píša a domácí o minutu později přesilovku využili. Po závaru před brankářem Kerlem dorazil míč do branky Ketzer. Vítězství domcáích bylo především za výkon ve druhém poločase zasloužené.
ŽK 2:3, ČK 0:1 (87. Píša), rozhodčí Jaroš, 100 diváků. (uhl)

Chýnov – Jankov 1:0 (0:0) – Na těžkém terénu byli domácí v první půli jasně lepší, ale šance Vakoče, Škuliny a Novotného v síti neskončily. V 33. minutě zachránilo hostujícího Wolka břevno po krásné akci po ose Škulina – Novotný – hlavičkující Havel. Hosté domácího brankáře Plachého příliš nezaměstnali. Za zmínku stojí jen střela V. Maxy doprostřed brány. Ve druhé půli ve 46. min. měl gól na noze Havel, ale těsně minul. V 61. minutě se Chýnovští dočkali – hosté chybně reklamovali ofsajd a Vakoč po sólu z poloviny hřiště dal na 1:0. Pak se domácí zbytečně stáhli dozadu, hosté získali územní převahu, ale až na několik nebezpečných centrů, s nimiž si brankář Plachý poradil, vážněji branku Chýnova neohrozili. Až v 87. min. střílel z vápna tvrdě P. Maxa, ale těsně minul. V nervózním závěru si domácí cenné tři body pohlídali.
ŽK 2:3, střely na branku 8:3, 120 diváků, rozhodčí Sebera st. (kul)

Bavorovice – Čížová 3:0 (1:0) – Již v 6. min. po nahrávce Fojtíka se Melichar ve vápně šikovně obtočil kolem hostujícího Miklavčiče a otevřel skóre – 1:0. První půlhodinu zakončili hosté faulem na pronikajícího Martiše, avšak Třeštík penaltu neproměnil. Hned po přestávce čížovský Jindřich nastřelil z 20 metrů břevno. Trest přišel ve 49. min., kdy Melichar využil nedorozumění hostujícího stopera s brankářem a pohodlně zvýšil do prázdné brány na 2:0. O dvě minuty později našel Fojtík milimetrovou přihrávkou rozběhnutého Martiše a pro něho nebylo problémem rozvlnit síť střelou podél vyběhnuvšího Kašky potřetí – 3:0.
Branky: 6. a 49. Melichar, 51. Martiš. ŽK 2:4, 110 diváků, rozhodčí Janák. (vel)

S. Ústí B – Hluboká 1:1 (0:1) - Na umělou trávu vyběhlo za béčko ševců šest pendlů z áčka. Domácí většinu duelu do Hluboké sice bušili, ale co naplat, branky nedali. V 10. minutě neproměnil Kočí penaltu, a to ani po dorážce. Koutník razítkoval trestňákem ve 24. minutě tyč. Hosté šli do vedení po chybě Spartaku a po brejku – ve 27. minutě skóroval Horejš. Druhou příležitost tým z podzámčí nezužitkoval v 36. minutě. Vyrovnal v 60. minutě hlavou Jelen po trestném kopu Kočího. Druhý gól ševci nedali ani proti deseti. V 63. minutě byl vyloučen hlubocký Kokeš. Střely Spartaku létaly těsně mimo nebo je sbíral gólman Matoušek.
Branky: 60. Jelen – 27. Horejš. ŽK 2:6, ČK 0:1, rozhodčí Jan Rinth, 70 diváků. (boš)

Katovice – Lažiště 3:1 (1:0) – Do důležitého boje o záchranu vstoupili lépe hosté, kteří v prvních dvou minutách zahrozili střelami Ilieva a Lachkoviče. V 18. min. umístěnou hlavičkou Janus nedal Vitáčkovi šanci – 1:0. V druhé půli hosté projevili pomocí rychlých protiútoků snahu vyrovnat, ale proti obrannému bloku Katovic se neprosadili. Díky dvěma Strnadovým přesným přihrávkám po brejcích nově příchozího R. Malého (již třetí vynucené střídání) završil Janus hattrick. V závěru utkání se mužstvo Katovic postaralo o drama, když se jeho hráči dopustili dvou faulů ve vápně: první penaltu Brzobohatý proměnil, druhou mu Věneček vyrazil.
Branky: 18., 68. a 76. Janus – 83. Brzobohatý z penalty. ŽK 2:2, rozhodčí Pečenka, 250 diváků. (haj)