Dostat dva góly prakticky v nastaveném čase, to musí hodně mrzet.

Mrzí to strašně mne i celý tým. Přitom ke konci zápasu jsme byli aktivnější. V devadesáté minutě nám bohužel ve vápně propadl míč a Wagner střílel neobsazený z penalty. Byl na prostředku branky a mohl to dát kamkoliv. Já jsem se přesouval, riskl jsem správnou stranu, ale míč šel přesně pod břevno a bohužel jsem na něj nedosáhl.


Brno si jinak příliš šancí nevypracovalo. Musel jste řešit nějakou ošemetnou situaci?

Dobře jsme bránili a soupeř střílel pouze z dálky. Pak už měl jen několik standardek. Škoda, že jsme nedali gól těsně před přestávkou, kdy jsme měli velkou šanci.


Druhý gól jste dostali při hokejové power play do prázdné branky. Chodíte často takhle v dané situaci na útočný roh?

Párkrát jsem byl, ale gól jsem z této situace ještě nedostal. To byla premiéra.


Musí být zvláštní pocit, dívat se na inkasovaný gól z druhé strany?
Zvláštní to bylo. Hráli jsme vabank. Po rohu měl být konec, tak jsme tam šli všichni. Hosté uhráli hlavičku na přední tyči a šli tři na jednoho. S tím už nešlo nic dělat.


Nenastupujete ani za béčko. Je znát, že jste nerozchytaný?

To ne. V béčku jsou dva mladí gólmani, kteří chytají. Za béčko jsem chytal jen jednou v Sezimáku a shodou okolností jsem tam také dostal gól v devadesáté minutě. Je to podruhé za sebou a mrzí mne to. Nerozchytanost necítím, i když bych samozřejmě raději nastupoval častěji.


V neděli hostíte v lize Baník Ostrava. Bude to fotbalový svátek?

Bude to ještě těžší zápas než se Spartou, protože Baník má formu. Musíme se dobře připravit.

 

Jak to viděli oba trenéři?

Oba trenéři se po osmifinále Poháru ČMFS v Č. Budějovicích shodli, že duel byl vyrovnaný.


„Byli jsme překvapeni, s jakým mladým týmem na nás Budějovice vyrukovaly. Musím říct, že nám ale i v tomto složení byly naprosto vyrovnaným soupeřem, a to i bez osvědčených opor,“ ocenil výkon budějovických mladíků trenér Brna Petr Uličný.


Z postupu měl hostující kouč očividně velkou radost. „My měli od vedení klubu tři úkoly. Prvním bylo porazit Budějovice v lize, což jsme v neděli splnili. Druhým bylo vyřadit Budějovice i v poháru a jsem rád, že i to se nám povedlo. Teď zbývá už jen v neděli v lize zvítězit nad Bohemkou,“ shrnul hostující kouč.


Jeho protějšek František Straka dal ze zdravotních důvodů šanci hráčům širšího kádru, přesto ho někteří hráči svým výkonem potěšili. „Některým se samozřejmě dařilo míň, celkově jsme až na ten nešťastný závěr odehráli naprosto vyrovnaný zápas, jenže štěstíčko se bohužel od nás odklonilo. Že jsme s Brnem teď dvakrát za sebou prohráli, mě pochopitelně moc mrzí,“ posteskl si, zároveň ale dodal: „My opory museli šetřit, v neděli hrajeme doma s Baníkem a proti němu potřebujeme mít hráče fit.“


Branky: 90. Wagner, 90.+2 Kalouda. Rozhodčí: Mikel - Chytil, R. Kubáň. Diváci: 856. Č. Budějovice: Křížek - Tischler, Švehla, Homoláč, Pravda - Mašát, Žižka (46. Hílek), Jungr (46. Zelinka), Adamec - Plichta, Renan (66. Radzinevičius). Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl - L. Kubáň (41. Polách), Večeřa, Kalouda, Střeštík (79. Pavlík) - Wagner, T. Došek (53. A. Besta).