Štojdl zůstane

Zásadní je pro příznivce bavorovické kopané zpráva, že záložník – nebo záložník – David Štojdl odkládá svůj návrat domů do Trhových Svin nejméně o další půlrok. „Prodloužili jsme hostování,“ konstatuje s potěšením prezident a trenér FC Mariner Bavorovice Karel Franěk.

Dohodl se i s Veselím, a tak zůstává na hostování také stoper Petr Hadač. Trenérský tandem Franěk – Král může nadále počítat s Melicharem, jenž po vydařeném podzimu koketoval s Malší Roudné.

Naopak komplikuje se situace mezi tyčemi, kde se v první polovině sezony osvědčil roudenský host Michal Vrábek. „Usilujeme o něj, ale v přípravném utkání za Roudné si přetrhl křížový vaz v koleně. Byl s ním u dokora Helda a uvidíme, jestli to bude k fotbalu,“ zůstává Franěk pro tuto chvíli v nejistotě. „V létě ho asi čeká operace, do čtrnácti dnů nám řekne, jestli s tím zraněním zatím půjde chytat,“ doplňuje Franěk informace z marodky. Než bude jasno o Vrábkovi, musí se tým spolehnout na stálici v brance Petra Smejkala.

Z hostování v Dřítni si FC Mariner stáhl zpět bývalého ligového dorostence Dynama Tomáše Kroneisla a hned ho vyzkoušel na stoperu v zahajovacím utkání turnaje v Českém Krumlově.

Stoper se líbil

„Musíme obranu trochu stabilizovat,“ avizuje trenér Franěk, do jehož plánů, zdá se, Kroneislův návrat přesně zapadá. „Hrál stabilně v Dřítni, protože z pracovních důvodů nestíhal všechny zápasy. Proti Zlivi se mi líbil a budu se snažit, aby v kádru zůstal, protože je to fotbalista, který na krajský přebor má. Za sezonu vynechá čtyři pět zápasů, ale to se může stát každému,“ podotkl kouč Bavorovic.