Ten brankář se jmenuje Jan Kroupa. Pravda, mezitím poněkud povyrostl a v pátek vstoupí mezi dvacátníky, ale nic ze svého fotbalového umu neztratil. Také změnil dres, od roku 2002 hájí branku českobudějovické Slavie, která letos postoupila do I.A třídy.


„Do Slavie jsem se dostal po rozpadu týmu dorostu Pedagogu před pěti lety. Původně jsem ani nevěděl, zda u fotbalu vůbec zůstanu, ale moji bývalí spoluhráči z Pegagogu David Kříž a Marek Rotbauer mě doslova dokopali do Slavie,“ přibližuje Kroupa okolnosti svého příchodu do mužstva sídlícího v českobudějovické čtvrti Rožnov.

Začátky ve Slavii

„Prakticky hned od začátku mého angažmá u Malého jezu jsem byl jedničkou v týmu staršího dorostu, který hrál krajský přebor,“ rekapituje Kroupa. Již v té době se potkával v jedné šatně spolu s Janem Nováčkem, s nímž tvoří brankářskou dvojici i dnes.


„S Honzou se pravidelně střídáme. V loňské sezoně vždy po dvou zápasech, v letní přípravě oba chytáme v každém utkání jeden poločas,“ naznačuje Kroupa. „Informaci o tom, kdo bude jedničkou, bychom se měli od trenéra Václava Hojdara dozvědět asi příští týden,“ uvedl pro náš list Jan Kroupa. „S Honzou máme korektní vztahy, vycházíme spolu v pohodě,“ dodává.

Letní příprava

Mladý brankář má spolu se svými spoluhráči za sebou téměř celou letní přípravu. O mistrovské body se v I.A třídě začne hrát příští víkend, kdy Slavia přivítá na domácím hřišti „béčko“ Prachatic.


„Se svými výkony během letní přípravy jsem spokojen, s výjimkou utkání proti Jindřichově Hradci na turnaji v Římově jsem ani jednou neinkasoval,“ přibližuje mladý brankář. „Ten poločas s Hradcem mi fakt nevyšel,“ sebekriticky přiznává.

Opět postup?

Na otázku, zda se Slavii podaří potřetí za sebou postoupit o soutěž výše, Kroupa odpoví spíše vyhýbavě: „Myslím, že tentokrát asi ne. Tohle už je těžká soutěž, teď ta utkání nebudou tak jednoznačná jako v okresním přeboru nebo I.B třídě,“ míní Jan Kroupa. „V minulých dvou letech jsme byli v drtivé většině zápasů favoritem, soupeři z nás měli respekt, věděli, že výkonostně patříme do I.A,“ vzpomíná slávistický gólman. „V nové sezoně tomu bude určitě jinak,“ dodává Kroupa.

Důležitý začátek

„Letos se chceme pohybovat v klidném středu tabulky, bude velice záležet na vstupu do soutěže. Pro mě a ostatní mladé spoluhráče je první A třída velkou neznámou,“ tvrdí. „Ale starší a zkušenější hráči jako Staněk nebo Dvořák nás určitě podrží,“ věří čerstvě dvacetiletý Jan Kroupa.