Ledenický Radomír Kučera, ví, jaké to je stát se nejlepším střelcem okresního přeboru, kde si také vydobyl pověst výborného hlavičkáře. Po postupu ukazuje, že má co nabídnout ze svých fotbalových kvalit i v I. B třídě.

Vás první gól v Mladém byl důležitý. Ceníte si ho?
Padl z pěkné akce na čtyři doteky, kdy Matuška na pravé straně krásně vrátil zpátky, myslím na Jarůška. Tomáš Lamáček se neunáhlil, zavolal jsme si, naběhl jsem do strany a bylo trochu štěstí, že střelu tečoval obránce, takže gólman na míč nedosáhl. Měl jsem to na levou nohu, proto mě gól těší dvojnásob!

Zápas jste zvládli k plné spokojenosti?
Měli jsme problémy se sestavou. Strouha celý týden netrénoval, ale dal se naštěstí trochu dohromady. Museli jsme povolat Jarůška, který už skončil, ale když je nás málo, tak vypomůže. A bylo vidět, že když nastoupí, je hrozně znát. Celkově se nám na Mladé daří, málokdy tam prohráváme, což je zajímavé. Připravovali jsme se na ně, měli výškovou převahu, ale my hráli pozorně zezadu a šlo to.

Vybavíte si vzájemný duel v okresním přeboru, kde oba celky usilovaly o postup?
V Ledenicích jsme hráli 3:3, Mladé vyrovnalo v poslední minutě. Remíza byla pro soupeře výhrou, nás tehdy hodně mrzela.

Druhá půle byla v Mladém nervóznější než ta první, jako kdybyste si vzpomněli na časy v okresním přeboru . . .
Chtěli jsme udržet nulu. Gólman udělal chybu, když nahrál HonzoviPavlíkovi, ten to naštěstí trefil dobře a uklidnil nás druhým gólem. Bylo to dobré.

Ruku na srdce, čekali jste, že si po postupu povedete v I. B až tak zdatně?
Určitě ne a samozřejmě nám to dělá velkou radost. Všechno je to zatím nad plán. Daří se nám až překvapivě, takže spokojenost.

Vedete i nadále skupinu. Neříkali jste si, že by vám stačil z Mladého i bod?
Určitě. Přijeli jsme neprohrát. Tři body jsou nad plán.

Sestava prý nebyla ideální.
Byla kombinovaná. Jednoho stopera máme zraněného a ten druhý, Petr Vítovec, onemocněl, dostal chřipku. Strouha musel jít na stopera a naštěstí tam zahrál zkušeně, takže nám zápas vyšel.

Fotbal, jaký chcete hrát, jste předvedli hlavně v prvním poločase. Nemám pravdu?
Je to tak, určitě nám lépe vyšla první půle, ve které se nám dařilo kombinovat ve středu pole. Pak už to bylo nahorů dolů, samé hlavičky a tvrdé osobní souboje.

Kolikátý gól jste na podzim dal?
Teprve čtvrtý, protože v této sezoně hraju spíš zezadu, vypomáhám na předstoperu.