Ani ve druhém zápase, hraném v rámci čtyřdenního herního soustředění v Rakousku, fotbalisté Dynama Č. Budějovice neprohráli. Po bezgólové remíze s druholigovým německý FSV Frankfurt v Uttendorfu hráli v Kufsteinu v sobotu večer s věhlasným Fenerbahce Istanbul nerozhodně 1:1!

Svěřenci trenéra Jana Kmocha se čtvrtfinalisty Ligy mistrů nezalekli a vstoupili do zápasu aktivně, jenže z několika náznaků možností nic nevytěžili a naopak sami inkasovali, když v 9. minutě překonal hlavou španělský mistr Evropy Daniel Güiza, jenž letos v létě do Fenerbahce přišel z Realu Mallorca.

Vtrhli na hřiště

„Güiza není jediným mistrem Evropy ve Fenerbahce,“ upozorňuje Kmochův asistent Petr Skála, že na trenérské lavičce istanbulských fotbalistů sedí Luis Aragonés, jenž letos dovedl Španěly k evropskému zlatu. „A řekl bych, že ve Fenerbahce zápasy prožívá ještě víc než na evropském šampionátu,“ s úsměvem Skála přibližuje emotivní koučink slavného trenéra.

Atmosféra v Kufsteinu byla v sobotu úžasná. „To bylo až neuuvěřitelné,“ tvrdí Skála a líčí, jak se ke stadionu dlouho před zápasem sjížděly desítky aut s tureckými poznávacími značkami. „V ochozech byla nejméně tisícovka tureckých fanoušků, neskutečně bouřlivých a neúnavně povzbuzujících své miláčky. Turecká televize vysílala ze zápasu přímý přenos, od trenéra Aragonése se nehli bodyguardi…“

Veškeré to bláznění tureckých příznivců vyvrcholilo v samém závěru. „Turci hrozně chtěli vyhrát, a tak rozhodčí nastavoval čas. Nařídil proti nám přímý kop, diváci si však mysleli, že už píská konec, tak vtrhli na hřiště, aby si mohli na ty své miláčky sáhnout,“ popisuje Skála, jak rozhodčí nejdřív je chtěl vykázat, ale když zjistil, že nemá nárok, tak ze hřiště zmizel. „A my popadli věci a honem za ním,“ směje se Kmochův asistent.

Cenný výsledek

Remíza s tak renomovaným klubem pochopitelně na lavičce Dynama i mezi hrstkou fanoušků, kteří za nimi do Kufsteinu dorazili, vzbudila velké nadšení.

„Když ale hned v úvodu zápasu dal Güiza vedoucí gól, moc dobře to s námi nevypadlo,“ připouští Skála, jedním dechem ale dodává, že jejich tým brzy hru vyrovnal. „Měli jsme i několik příležitostí a těsně před přestávkou po Kovaříkově rohu Sedláček vyrovnal,“ vyzdvihuje Skála.

K větší aktivitě týmu Dynama přispěl i šťastný zásah trenéra Kmocha, jenž poslal už ve 26. min. za Trubilu na hřiště Sedláčka, jenž se posunul víc ke Svátkovi a posílil ofenzívu. „Navíc právě Sedláček dal vyrovnávací gól,“ připomíná Petr Skála.

Zatěžkávací zkoušku si odbyla v Kufsteinu budějovická defenzíva. „Zraněného Hunala, jehož táhl úpon a nebyl ani na lavičce, dobře zastoupil na stoperu Riegel, na pravém beku kolega Kmoch dal šanci Skopalíkovi,“ vysvětluje Skála a dodává, že po návratu dostali hráči dva dny volna. „Zasloužili si to,“ zdůrazňuje.

Fakta z Kufsteinu

Branky: 9. Güiuza - 45. Sedláček. ŽK: Yilmaz. Diváci: 1000.

Fenerbahce: Babacan – Turaci, Arat, Cakmak – Yialmaz, Bilgin, Maldonado, Parlak, Gürsooy – Kežman (67. Semih), Güiza

Dynamo ČB: Kučera – Skopalík, Horejš, Riegel, Žižka – Hudson (62. Dobal), Benát, Hílek, Trubila (26. Sedláček), Kovařík (70. Jasanský) – Svátek (78. Stráský).