Před cestou na Kypr se doklouzali ke čtyřem gólům

České Budějovice - Ještě před pondělním odletem na soustředění na Kypr fotbalisté prvoligového Dynama v přípravném utkání zdolali na Složišti divizní Strakonice 4:0.

28.1.2008

Ač Jaromír Plocek se svými 173 cm patří v Dynamu k nejmenším, po jednom z mála strakonických rohů před vyskočil gólmanem Kučerou nejvýš a před Hovorkou odvrátil. Foto: František Panec

V první půli se v dresu Dynama představili čtyři nováčci: v útoku si zahrál proti svým bývalým spoluhráčům exstrakonický Mezlík, v záloze odehrál celý zápas Mezlík, první půli Šíma a druhou dorostenec Jasanský. „Je vidět, že Šíma jako ortodoxní levák může být platný při zahrávání standardek,“ všiml si trenér František Straka a za aktivitu ocenil i Mezlíka. „Oba by měli být posilou,“ dodal. Během druhé půle za aktivitu pochválil i nadějného Jasanského.

V úvodu duelu se favorit ve složení, oproti podzimu notně pozměněném, trošku hledal. První roh tak v 8. min. zahrávali hosté, kteří minutu nato měli i první náznak šance, Patrik Káník ale míč dobře netrefil. „Pro Strakonice to bylo hodně prestižní utkání, to bylo znát,“ všiml si trenér František Straka, jenž za jeden z kladů utkání považoval i to, že se před cestou na Kypr nikdo z jeho svěřenců nezranil. „Terén totiž nebyl vůbec ideální,“ připomněl Straka, že přírodní trávník byl po ránu dost zrádný a nepříjemně kluzký.

Už ve 14. minutě ale vypálil zpoza vápna levačkou Plocek, proti jehož dělovce neměl Charvát v brance hostí šanci – 0:1. Od této chvíle už se hrálo převážně na polovině hostí, šance střídala šanci, gól do přestávky ale už dal po Šímově přímém kopu do odkryté brány Žižka. Hosty v této fázi výrazně podržel gólman Charvát, jenž vyrazil Žižkovu hlavičku, skvěle vychytal i sólo svého nedávného spoluhráče Dolejše a nad břevno vytlačil další Plockovu pumelici. „Důležité je, že jsme se do kocovky dostávali a že jsme si ty šance dokázali připravovat,“ vyzdvihl trenér Straka.

Po změně stran, kdy už hostům očividně docházely síly, tempo zápasu pokleslo, i tak ale favorit dvěma góly své vítězství navršil: na 3:0 zvýšil po ukázkové spolupráci s Leštinou a Jasanským pohotově Svátek a skóre uzavřel po akci Svátka a Jasanského tvrdou střelou levačkou Vozábal.
Zápas dle Straky splnil účel. „Ač tvrdá příprava ještě pokračuje, přece jen už přecházíme do herní fáze. I proto jsme tento zápas sehráli,“ vysvětlil trenér František Straka, podle něhož na kyperském soustředění už v tréninku přibydou jak herní prvky, tak i nácvik taktiky. „Některé náznaky už jsme viděli i dnes,“ zmínil třeba presink svého mužstva v určitých fázích utkání.

Branky: 14. Plocek, 34. Žižka, 49. Svátek, 79. Vozábal. Diváci: 120. Rozhodčí: Makovička.

Dynamo: Kučera – Peroutka (46. Leština), Pivoňka (46. Horejš), Hunal (46. Homoláč), Žižka (46. Šmíd) – Plocek (46. Vozábal), Mezlík, Hílek (46. Mašát), Šíma (46. Jasanský) – Dolejš (46. Svátek), Mrkvička (46. Stráský).

Kdo na Kypr?

Trenér prvoligového Dynama František Straka v rozhovoru pro Deník v sobotu potvrdil, že na soustředění na Kypr dnes z Vídně odletí 22 hráčů.

„Devatenáct hráčů do pole a tři gólmani,“ upřesnil budějovický kouč, jenž k tradiční dvojici gólmanů Kučera – Křížek povolal Pešulu.

„Z těch hráčů, které jsme měli v zimní přípravě, zůstávají doma Pouzar a Tischler,“ doplnil.

Hráči Dynama budou mít dnes brzký budíček, protože už na půl pátou mají v klubové restauraci naplánovánu snídani. Po ní vyrazí autobusem do Vídně, odkud se přesunou letecky na Kypr.

Sídlem Strakova týmu bude hotel Aeneas ve středisku Aya Napa, ležícím poblíž Larnaky.

Autor: Bohumil Ortman

28.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Při střetu dvou aut na Strakonicku zemřel jeden z řidičů

„Vrchní, prchni!“ po letech. Číšník si nechával tržbu

V ZVVZ vyrobili učni betlém pro Písek

Milevsko, Písek - Svatá rodina vytvořenáv Milevsku bude stát v Písku na parkánech.

Na adventním náměstí již voní punč a skořice

České Budějovice - Náměstí Přemysla Otakara II. bylo v pátek dopoledne plné lidí. Někteří stánkaři jeli naplno, jiní ještě přitloukali, vybalovali, osvětlovali a aranžovali.

OBRAZEM: Jubileum. Paní Marie Kašková slaví sto let

Jindřichův Hradec/VIDEO/ - V pátek dopoledne vyrazili zástupci vedení města s gratulacemi za jubilantkou Marií Kaškovou.