AKRA ČB – N. HRADY 4:2 (2:1) – Zápas průměrné okresní úrovně domácí začali vlažně, jako by se nemohlo nic stát, zato Novohradské zdobil důraz. Z úvodního tlaku také vytěžili vedoucí branku Bazala. Gól Akru probudil. Ve 20. min. se k odraženému míči dostal Tlachač a obloučkem chytře vyrovnal. Ve 28. min. šel hostující Bazal sám na bránu, ale těsne minul. Po půlhodině P. Propš využil centr zprava a domácí vedli 2:1. Do druhé půle Akra vstoupila s územní převahou a zápas rozhodla. V 55. min. Svobodný ukázal, jak se mají provádět přímé kopy! Po hodině hry Lacko ze skrumáže zvýšil na 4:1. Od té chvíle se domácí se soustředili na ubránění výsledku. V 88. min. Hriňa z penalty snížil. Sudí Hora. ŽK 1:1, přihlíželo 60 diváků. (vid)

ŠTĚPÁNOVICE – NEMANICE 2:1 (2:0) – Domácí nastoupili s odhodláním konečně naplno bodovat. Trenér Kándl měl k dispozici kompletní kádr. První čtvrthodina se odehrála pouze na polovině hostů. Po řadě velmi dobrých příležitostí Kosař ve 14. min. proměnil penaltu, nařízenou za ruku ve vápně. Hosté se osmělili a hra se vyrovnala. V největší šanci první půle trefil nemanický Oulehla břevno. Ve 38 min. byl ve vápně tvrdě sražen pronikající Makovička a Kosař i druhou penaltu s přehledem proměnil. Ve druhém poločase byli domácí lepším mužstvem, přestože v 70. min. Strapek snížil, dotáhli zápas k zasloužené výhře. V dresu domácích nastoupil na 25 minut Radek Hájek ke svému poslednímu mistrovskému zápasu za Sokol Štěpánovice. Výhra byla také jedním z dárků k jeho nedělním čtyřicátinám. Rozhodčí Cibranský, ŽK 2:3, přihlíželo 65 diváků. (gre)

TÝN B – H. STROPNICE 2:1 (1:1) – Za krásného počasí se hrál pouze průměrný fotbal. Týn dosáhl na šťastné a utrápené vítězství. Hosté hned svou první šanci proměnil v gól: Po nedorozumění v domácí obraně první střelu Rataj vyrazil, ale na dorážku Smolena hlavou skóroval. Po obdržené brance domácí přidali, ale brzdila je série nepřesností. Vysvobodila je 30. min., kdy hosté zahráli ve vápně rukou a Lisner z penaty vyrovnal. Ve druhé půli se převážně hrálo mezi vápny. V 50. min. po centru Bednarčíka Kubíček těsně minul, za pět minut Marhoun mířil nad, až v 66. min. po rohu Lisnera Kubíček dotlačil míč do sítě. Při Týnu stálo štěstí, když Kotrčův dělový tresrtný kop proletěl nad břevnem a v 74. min. Rataj s pomocí Dumbrovského na čáře zlikvidoval jasnou příležitost hraničářů! Rozhodčí Šíma, ŽK 0:2, přihlíželo 80 diváků. (mař)

LOKO ČB B – HLUBOKÁ B 1:0 (1:0) – Poklidné vyrovnané utkání solidní okresní úrovně rozhodl jedinou brankou ve 29. min. Sahan, který jednu ze tří kombinačních akcí přetavil ve vítězný gól. Před přestávkou po centru hostujícího Maška zakončil Janoušek do náruče brankáře. Po obrátce při Weinrebově standardních situacích neuspěl v koncovce domácí Bauer. Hosté byli při závěrečném platonickém tlaku nejblíže k vyrovnání v 73. min., trestný kop Janouška však skvělým zákrokem zneškodnil brankář Štěpánek. Rozhodčí Kodl, ŽK 4:1, přihlíželo 40 diváků. (zab)

HRDĚJOVICE B – ŽABOVŘESKY 1:3 (1:1) – Od úvodního hvizdu dávali hosté jasně najevo, že si přijeli pro tři body. Byli důrazní, snažili se o rychlou kombinaci, ale velkou překážkou pro ně byl vynikající Pištěk v brance. Ve 21. min. se zcela nečekaně ujal vedení Slavoj: Čečka krásnou uličkou poslal do šance Jana Rybeckého, jenž přízemní střelou překonal Hanzala. Hosté chvíli lapali po dechu, ale postupně znovu ožili. Únik Šindeláře ještě vychytal Pištěk, v 41. min. však volný Hajný po Votýpkově křižné nahrávce už vyrovnal krásnou střelou z 18 metrů. Hosté byli aktivní i po přestávce. V 54. min. domácí zbytečně otevřeli obranu, Klíma unikl a nadvakrát překonal Pištěka. Konečnou výsledku dal podobu Čech hlavičkou po rohu – a hosté mohli v pohodě kontrolovat zbytek zápasu. Rozhočí Knotek. ŽK 1:3, přihlíželo 70 diváků. (číž)

LEDENICE – BOROVANY 0:1 (0:0) – Podle obrazu hry spíše remízové derby nabídlo více bojovnosti než fotbalové krásy. Hosté byli na začátku aktivnější a nebezpečnější. Kubíček poslal do dvou šancí Račáka, ale ten nejprve minul a podruhé ho vychytal brankář Vítovec. Domácí Ledenice vážně zahrozily ve 32. min., kdy z Medkova centru Pavlík střílel těsně vedle tyče. Ve 37. min. mířil do šibenice z 25 m Jarůšek, Jenkner bravurně vytáhl na roh! Domácím se herně moc nedařilo, nevycházely jimani standardní situace, přesto si zvýšenou bojovností ve druhé půli vynutily alespoň optickou převahu. Borovany sázely na brejky. deili na nebzoečné brejky. O výsledku rozhodla 65. minuta. Pilát na půli převzal kolmou přihrávku, asistent rozhodčího krátce signalizoval ofsajd, načež ledeničtí stopeři přestali hrát a na bezmocného Vítovce pádili Pilát s Kubíčkem! Ten pohodlně skóroval. Po těžkém úderu se domácí nadechli k náporu. V 68. min. Lamáček pálil těsně nad břevno, v 80. min.vyslal do ulice Petera, který šel sám na bránu, ale Jenkner dobře vyběhl a střelu vystihl. Největší šanci na vyrovnání měly Ledenice v 93. min., kdy Langer zahrál v závaru před bránou rukou. Nařízenou penaltu Pavlík poslal vedle! Rozhodčí: Ambrůžek – Buřič, Zabilka. ŽK 1:2 (Jarůšek – Brůha, Bunovský). Rohy 7:9. Přihlíželo 250 diváků! (ště)

SEDLEC – SRUBEC 2:0 (0:0) – Oba celky nastoupily v oslabených sestavách a na úrovni hry to bylo znát. Převahu měli domácí, ale v prvním poločase z toho bylo jen břevno Reitingera přímo z rohu. Jarní gólovou krizi Sedleckých protrhnul po dvou zápasech a další hodině hry až střelec Kučera, který patnáctou brankou v sezoně vydatně pomohl ke třem bodům. Těsně před koncem po akci Ferebauera ještě pečetil výhru J. Bedlivý. Rozhodčí Šťastný, ŽK 3:2, sledovalo 50 diváků. (tok)