„Vyhráli zaslouženě, byli jednoznačně lepší,“ uznal domácí trenér Karel Tondr.

Ledenice nadále vedou svoji skupinu. Po jedenácti odehraných zápasech to nemůže být dílem náhody. „Rozhodně to není nováčkovskou euforií,“ reagoval trochu dotčený předseda Zdeněk Vitoušek na slova mládského kouče. Ten se nechal před vzájemným zápasem slyšet, že jeho tým se v derby pokusí přibrzdit nováčkovskou euforii soupeře. „I když jsme v soutěži nováčkem, máme v týmu zkušené fotbalisty, kteří mají už něco odkopáno!“ upozornil Zdeněk Vitoušek.

Trenér Vítovec, který dovedl tým k postupu z okresního přeboru a na lavičce nechybí ani v I. B, žádosti o rozhovor slušnou formou odmítá. „Držím se raději při zdi,“ omlouvá se. Faktem je, že Ledeničtí jsou s touto volbou spokojeni. Ostatně výsledky hovoří samy za sebe. „Trenér jedná s hráči na rovinu a získal si jejich důvěru,“ popisuje fungující symbiózu předseda Zdeněk Vitoušek.

Duel v Mladém zahájili o něco aktivněji domácí. Patřila jim úvodní čtvrthodina, ale když se střelecké pokusy Procházky a Navrátila nevešly mezi tyče, začali se ze hřiště vytrácet. Napak Ledenice do poločasu předvedly zřejmě svou nejvydařenější pasáž hry, kdy soupeře zřetelně přehrávaly, a ve 33. minutě Kučera otevřel skóre tečovanou střelou. V 66. minutě přidal agilní Pavlík druhý gól.

Dvoubrankový náskok objektivně vyjádřil poměr sil na hřišti. „Po porážkách od Svinů a béčka Čtyř Dvorů se nám v okresním derby konečně podařilo vyhrát,“ liboval si Vitoušek. „Hráči plnili taktické pokyny, a díky tomu jsme Mladé k ničemu nepustili,“ dodal ledenický šéf.

Defenziva Mladého podobně jako týden předtím ve Čtyřech Dvorech nehýřila jistotou. „Sestava měla být trochu jiná. Na stoperu měl nastoupit Doucha, ale z Prahy se nám nevrátil, ze studijních důvodů musel zůstat,“ posteskl si Tondr.

Kompletní ale nebyli ani Ledeničtí: „Nehráli oba naši stopeři,“ upřesnil Vítovec.

Ke spokojenosti měli domácí daleko. „Výkon některých hráčů odpovídal možná tak třetí třídě. Jsem hodně rozladěný. Po dvou inkasovaných gólech jsme vyklidili střed hřiště a nechali soupeře hrát. To by se nám stávat nemělo, protože ve středu máme zkušené hráče,“ pokáral své svěřence trenér Karel Tondr.

Druhá půle byla o poznání nervóznější. Jako za starých časů v okresním přeboru, kde se rivalové potkávali.

Mathia je zpět

Pokud mládského kouče něco mohlo potěšit, pak to byl návrat Tomáše Mathii. Ofenzivní hráč naznačil, že by se navzdory dlouhé herní pauze mohl dostat do bývalé formy. „Měl by být přínosem. Je vidět, že rok a půl nehrál. Kdyby byl stoprocentně rozehraný, svou šanci by určitě proměnil! Naši hráči měli za úkol ho více využívat, ale po deseti minutách ho úplně vypustili ze hry,“ vytkl Tondr.

V týmu Ledenic vynikly individuality. Pavlík, Matuška, Kučera či Moravec byli na mládském trávníku vidět.

Mládští zůstali ve stínu. Překvapivě nejlepší byl Šafrata. Nejlépe dopadl i v hodnocení trenéra a výboru. „Předčil ostatní o dvě třídy,“ měl jasno kouč poražených.